ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0
Урок 19. ЧОТИРИКУТНИКИ. РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ
Мета: ознайомити учнів з чотирикутником; вчити розпізнавати геометричні фігури; вправляти в обчисленні значення виразів; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Веселі задачі
– Два м’ячі у Ганни, два м’ячі у Валі.
Два та два м’ячі… Малюк!
Скільки
– 4 сороки прийшли на уроки.
Одна з сорок не знала урок.
Скільки сорок знало урок?
2. Колективна робота на дошці
– Домалюйте малюнок таким чином, щоб вишень, квіток і кульок стало по чотири.
3. Гра “Яке число загубилося?”
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.
РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 26)
Завдання 1
– Які геометричні фігури ви бачите? Скільки їх?
– Назвіть елементи чотирикутника, виділені на кожному малюнку. Скільки сторін має чотирикутник? Скільки вершин має чотирикутник?
Завдання 2
– Розгляньте малюнок. Які геометричні фігури ви бачите на малюнку? Де заховалися чотирикутники? Де заховалися трикутники? Скільки трикутників заховалося у кожному повітряному змієві? (1 – 8; 2 – 8; 3 – 3)
– Які лінії ви бачите на мотузках до зміїв?
Завдання 3
– Прочитайте вирази. Обчисліть їх значення.
Завдання 4
– Хто тримає кульки? Скільки всього кульок? Скільки зелених? Скільки червоних?
– Складіть вирази.
– Що збирає їжачок? Скільки яблук? Скільки груш? Складіть нерівності.
Завдання 5
– Скількома різними способами їжачок може взяти 4 фрукти? (Трьома способами: 1 і 3; 2 і 2; 3 і 1)
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота з паличками для лічби
– За допомогою паличок викладіть трикутник. Скільки паличок використали? Чому?
– Скільки паличок треба взяти, щоб скласти чотирикутник? Чому?
2. Порівняння предметів
На магнітній дошці – малюнки.
– Розгляньте, кого більше, кого менше?
– Скільки їжаків? (2)
– Скільки півників? (4)
– Кого більше? (Читання запису 2 < 4.)
– Скільки лисенят? (3)
– Скільки білочок? (1)
– Кого менше?
Розглянути різні варіанти порівняння тварин. Скласти різні нерівності:
4 > 3; 3 > 2; 1 < 4; 1 < 3 і т. ін.
3. Гра “Математична естафета”
Учитель обирає три команди по три учні. Діти передають крейду одне одному і “заселяють” будиночки.
4. Цікаві задачі
– У трьох братів по одній сестрі. Скільки дітей у сім’ї? (4)
– Скільки у тебе ляльок? – запитала я в Катрусі. Вона відповідає: “Більше, ніж 3, але менше 5”. Скільки ляльок у Катрусі? (4)
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
– З якою геометричною фігурою ознайомилися?
– Назвіть елементи чотирикутника.