ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0
Урок 15. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. ЗНАКИ “+” І “-“. НАПИСАННЯ ЗНАКІВ “+” І “-“
Мета: ознайомити учнів зі знаками дій додавання і віднімання, вчити їх писати, порівнювати кількість предметів; розвивати мовлення; виховувати інтерес до предмета.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Весела лічба
В гості йдуть: Марійка,
Подружка Надійка,
Кучерявий
Веселун й бешкетник,
Щебетуха Леся,
Та рябенький песик,
З іграшкою Гнат…
Скільки всіх малят?
2. Гра “Назви число”
На дошці записаний ряд чисел 1; 2; 3.
– Назвіть число, яке стоїть у ряду після 2; 1. Стоїть у ряду перед числом 3;
2. Назвіть “сусідів” числа 2.
– Які вирази можна записати за допомогою цифр і знаків “більше”, “менше”, “дорівнює”?
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.
РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 22)
Завдання 1
– Розгляньте малюнки.
– Назвіть тварин.
– Що у них спільного?
– Скільки яблук
– Скільки яблук у зайчика?
– Скільки яблук у їжачка?
– Скільки яблук у гави?
– У кого більше яблук? менше? порівну?
– Які рівності і нерівності можна скласти?
Завдання 2
– Скільки машинок ліворуч?
– Скільки праворуч?
– Скільки машинок разом?
– Знак “+” означає додати, а запис 2 + 1 = 3 читають так: “Два плюс один дорівнює три”, або “До двох додати один, буде три”.
Цифру до цифри ми додамо –
Між ними хрестик поставимо.
Намотай собі на вус:
Цей знак в математиці називається “плюс”.
Завдання 3
– Скільки кульок було?
– Скільки полетіло?
– Скільки кульок залишилося?
– Знак – означає відняти, а запис 3 – 1 = 2 читають так: “Три мінус один дорівнює два”, або “Від трьох відняти один, буде два”.
Завдання 4
Робота в зошиті. Написання знаків за зразком.
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота в зошиті
Учитель виставляє на дошку предметні малюнки, а учні малюють відповідну кількість кружечків.
– Скільки великих ведмежат? (1)
– Намалюйте стільки зелених кружечків.
– Скільки маленьких ведмежат? (2)
– Намалюйте стільки жовтих кружечків.
– Тепер уявіть, що ми всі іграшки склали у коробку. Яка це дія в математиці? (Додати)
– Який знак означає додати? (Знак плюс)
– Який вийде запис? (1 +2 = 3)
– Скільки було літачків? (3)
– Намалюйте стільки білих кружечків.
– Скільки полетіло? (2)
– Закресліть стільки кружечків.
– Який вийде запис? (3 – 2 = 1)
2. Гра “Знайди запис”
Учитель читає речення, а учні знаходять відповідний запис на дошці.
– Три мінус два дорівнює один.
– Від трьох відняти один, буде два.
– Два плюс один дорівнює три.
– До одного додати два, буде три.
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
– З якими знаками ознайомилися на уроці?
– Які записи можете скласти за їхньою допомогою?