Урок 119
Тема. Конструктивні вправи на нормативне вживання в мовленні граматичних форм вивчених частин мови
Мета: вчити утворювати і вживати у мовленні граматичні форми вивчених частин мови згідно з нормативними вимогами; розвивати інтерес до вивчення мови, виховувати любов до природи.
ХІД УРОКУ
I. Перевірка домашнього завдання (вправа 232)
II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання
З дошки
Пішли до ліс, стоїть біля вікно, зелені листочок, сьомий курчат, подивитись на він.
– Що ви можете сказати
– А чому слова в них не зв’язані? (Тому що неузгоджені граматичні форми.)
III. Оголошення теми і мети уроку
– На цьому уроці ми будемо вправлятися у конструюванні речень з узгодженням граматичних форм різних частин мови.
VI. Закріплення та систематизація знань
1. Списування з граматичним завданням (за вправою 233)
2. Творче списування
Вправу 234 опрацювати колективно коментовано.
Додаткові завдання
1) Знайдіть у тексті речення з однорідними членами. Яку роль виконують вони в реченні?
2) Знайдіть складне речення. Поясніть розділові знаки у ньому.
3)
3. Усна колективна робота із вправою 235
– Прочитайте текст, вставте потрібні закінчення.
Додаткові завдання
1) Усно визначте рід, число і відмінок прикметників. Як це зробити?
2) Виберіть із тексту прислівник. Поясніть його правопис.
3) Знайдіть дієслово до схеми
Визначте для нього всі можливі граматичні ознаки.
4. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання
VI. Підсумок уроку
– Які вміння ми сьогодні вдосконалювали?
– Що необхідно робити, щоб зв’язати слова між собою? (Узгодити їхні граматичні форми.)
VII. Домашнє завдання
Вправа 235 (2, 3).