МІРИ МАСИ. ГРАМ. ТОННА. ЦЕНТНЕР. ВІДНОШЕННЯ МІЖ ОДИНИЦЯМИ МАСИ. ЗАДАЧІ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ

Мета: ознайомити учнів з новими одиницями маси – грамом, тонною; встановити співвідношення між грамом і кілограмом, між кілограмом і тонною; формувати вміння розв’язувати задачі з буквеними даними; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, творчі здібності; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

2. Усні обчислення. Гра “Хто швидше?” (додаток)

 МІРИ МАСИ. ГРАМ. ТОННА. ЦЕНТНЕР. ВІДНОШЕННЯ МІЖ ОДИНИЦЯМИ МАСИ. ЗАДАЧІ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ

3. Робота за таблицею

 МІРИ МАСИ. ГРАМ. ТОННА. ЦЕНТНЕР. ВІДНОШЕННЯ МІЖ ОДИНИЦЯМИ МАСИ. ЗАДАЧІ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ

class=""/>

4. Перетворення іменованих чисел

– Запишіть у сантиметрах.

6 дм 2 см = [ ]

8 м = [ ]

5 м 4 дм 3 см = [ ]

– Запишіть у міліметрах.

8 см 6 мм = [ ]

7 дм 2 мм = [ ]

4 дм 8 см 1 мм = [ ]

– Запишіть у метрах.

350 дм = [ ]

700 см = [ ]

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми ознайомимося з новими одиницями вимірювання маси, пригадаємо вже відомі вам, встановимо відношення між одиницями маси.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Підготовча робота

– Які одиниці вимірювання маси знаєте?

– Які величини ми вимірюємо кілограмами? За допомогою якого

приладу? (Терезів)

Створення проблемної ситуації

– А якщо потрібно зважити дрібну річ, яка важить менше 1 кг, що будемо робити?

– Ось тут у пригоді стане дрібна одиниця вимірювання маси – грам,

2. Ознайомлення з одиницею маси – грамом

– Масу предметів, які легші за 1 кг, вимірюють грамами. Один грам – це тисячна частина кілограма. Отже, 1000 г = 1 кг.

3. Практична робота. Зважування дрібних предметів

Демонстрування терезів і гирьок для зважування (можна взяти в кабінеті фізики).

4. Ознайомлення з одиницею маси – тонною

– А якщо потрібно виміряти масу синього кита, які одиниці маси ми для цього використаємо?

– Тут у пригоді стане найбільша одиниця маси – тонна.

1 т = 1000 кг

5. Первинне закріплення (с. 71, завдання 466)

– Прочитайте таблицю.

1 ц = 100 кг 1 т = 10 ц 1 т = 1000 кг

– Користуючись таблицею, виконайте завдання.

– Запишіть у центнерах: 500 кг; 800 кг; 300 кг; 3 т; 8 т 500 кг.

– Запишіть у кілограмах: 7 ц; 6 ц; 2 ц.

6. Усне розв’язування задачі (с. 72, завдання 467)

Фізкультхвилинка

V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Завдання за малюнком (с. 72, завдання 468)

– Визначте масу одного кроля.

Розв’язання

1) 5 + 5 = 10 (кг) – маса гирьок на правій чаші

2) 10 – 1 = 9 (кг) – маса трьох кролів

3) 9 : 3 = 3 (кг)

Відповідь: 3 кг маса одного кроля.

2. Гра “Шифрувальник” (с. 70-71, завдання 465)

3. Розв’язування задачі з буквеними даними (с. 72, завдання 469)

Ціна одного метра тканини Ь грн. Усього тканини о метрів. Вартість усієї тканини с грн.___________

Ціна

Кількість

Вартість

B

А

С

– Що таке ціна? (Це вартість одного предмета, одиниця товару.)

– Що таке вартість? (Вартість – це кількість грошей, отриманих за всю тканину.)

– Про які величини ми дізнаємося, якщо обчислимо такі вирази:

B • а – (вартість)

С : b – (ціна)

С : а – (кількість)

– Як зміниться кількість придбаного товару при збільшенні вартості у кілька разів за однакової ціни?

– А якщо вартість зменшиться в кілька разів?

4. Самостійна робота. Тестування (додаток)

1 варіант

1) Число триста п’ятдесят записують так:

А) 305;

Б) 350;

В) 355.

2) У числі 146:

А) сто сотень, сорок десятків, шість одиниць;

Б) одна сотня, чотири десятки, шість одиниць;

В) одна сотня, сорок десятків, шість одиниць.

3) Число 376 записують сумою розрядних доданків так:

А) 300 + 70 + 6;

Б) 300 + 76;

В) 300 + 7 + 6.

4) “Сусідами” числа 869 є:

А) 860 і 870;

Б) 859 і 879;

В) 868 і 870.

5) 85 мм = [ ] см [ ] мм.

А) 8 см 50 мм;

Б) 8 см 5 мм;

В) 80 см 5 мм.

6) 9000 кг = [ ] т.

А) 9 т;

Б) 90 т;

В) 900 т.

2 варіант

1) Число чотириста п’ять записують так:

А) 405;

Б) 450;

В) 455.

2) У числі 153:

А) сто сотень, п’ятдесят десятків, три одиниці;

Б) одна сотня, п’ять десятків, три одиниці;

В) одна сотня, п’ятдесят десятків, три одиниці.

3) Число 284 записують сумою розрядних доданків так:

А) 200 + 80 + 4;

Б) 200 + 84;

В) 200 + 8 + 4.

4) “Сусідами” числа 819 є:

А) 810 і 820;

Б) 818 і 820;

В) 809 і 810.

5) 78 мм = [ ] см [ ] мм.

А) 7 см 80 мм;

Б) 7 см 8 мм;

В) 70 см 8 мм.

6) 3 т = [ ] кг.

А) 300 кг;

Б) 30 кг;

В) 3000 кг.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Які нові одиниці маси запам’ятали?

– Що цікавого почули на уроці?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 72, завдання 471; 472.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


МІРИ МАСИ. ГРАМ. ТОННА. ЦЕНТНЕР. ВІДНОШЕННЯ МІЖ ОДИНИЦЯМИ МАСИ. ЗАДАЧІ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ - Плани-конспекти уроків по математиці


МІРИ МАСИ. ГРАМ. ТОННА. ЦЕНТНЕР. ВІДНОШЕННЯ МІЖ ОДИНИЦЯМИ МАСИ. ЗАДАЧІ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ