Поняття про площу. Квадратний сантиметр

УРОК 56

Тема. Поняття про площу. Квадратний сантиметр

Мета: ознайомити учнів з новою величиною – площею; вправляти учнів в обчисленні виразів, які містять дію множення багатоцифрових чисел; вчити розв’язувати задачі на сумісні дії.

Обладнання: картки для усної лічби, квадрати та інші фігури для обчислення площі.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Усна лічба за картками

Поєднати приклади з однаковими відповідями.

 Поняття про площу. Квадратний сантиметр

2. Розв’язати задачу за кресленням.

 Поняття про площу. Квадратний сантиметр

src="/image/2/image128_49.jpg" class=""/>

3. Гра-естафета “Хто швидше?”

 Поняття про площу. Квадратний сантиметр

II. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча робота

– Порівняти відрізки за довжиною (спочатку на око, потім – вимірюванням).

 Поняття про площу. Квадратний сантиметр

– Порівняти площу кругів. Як можна це зробити?

 Поняття про площу. Квадратний сантиметр

– Вступне слово учителя.

– Порівняти площу двох кругів чи двох квадратів можна на око, іноді це роблять накладанням однієї фігури на другу.

Площі різних фігур чи многокутників з різними сторонами порівнювати важче.

– Групова робота.

У кожної

групи – два прямокутники, різні за розміром. Вчитель пропонує порівняти площі двох прямокутників (перший прямокутник зі сторонами 4 см і 9 см, другий прямокутник зі сторонами 7 см і 5 см).

 Поняття про площу. Квадратний сантиметр

Під час обговорення вчитель звертає увагу дітей на те, що обидва прямокутники поділено на однакові квадратики, і пропонує полічити ці квадратики.

Отримуємо: I прямокутник – 36 квадратиків, II прямокутник – 35 квадратиків. Робиться висновок: площа першого прямокутника більша від площі другого прямокутника (36 > 35). Ми порівняли площі прямокутників, поділивши їх на однакові квадрати.

2. Первинне закріплення за вправою № 466

3. Одиниця вимірювання площі фігури – квадратний сантиметр (вправа № 467)

4. Обчислити площі фігур, зображених на дошці.

 Поняття про площу. Квадратний сантиметр

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Фронтальна робота над задачею № 469 за планом на дошці.

1) Скільки сторінок тексту набирає перший оператор за 1 день?

2) Скільки сторінок тексту набирає другий оператор за 1 день?

3) Скільки сторінок тексту набирають обидва оператори за 1 день?

4) За скільки днів обидва оператори наберуть 90 сторінок?

2. Фізкультхвилинка

3. Самостійне розв’язання прикладів № 465

4. Розв’язання прикладів № 469 за варіантами: I варіант – перший рядок, II варіант – другий рядок

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 470, 471.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Поняття про площу. Квадратний сантиметр - Плани-конспекти уроків по математиці


Поняття про площу. Квадратний сантиметр