Мета: закріпити знання учнів про порядок дій у виразах, знання таблиці множення числа 7; формувати вміння розв’язувати задачі; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, математичне мовлення, творчі здібності; виховувати уважність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання (с. 135, завдання 833; 834)
Завдання 833
– Прочитайте вирази та їх значення.
Завдання 834
– Скільки кульок було у Тіма?
2. Усна лічба
1) Гра “Хто швидший?”.
2) Робота за таблицею.
Ціна | Кількість | Вартість |
5 грн | 4 | ? |
4 грн | ? | 24 грн |
? | 3 | 21 грн |
3. Індивідуальне опитування
Картка 1
1. Порівняй вирази.
2. Розв’яжи задачу.
У шкільну їдальню купили 5 кг цукерок і 35 кг печива. У скільки разів більше печива, ніж цукерок?
Картка 2
1. Порівняй вирази.
2. Розв’яжи задачу.
До магазину привезли 4 ящики
4. Хвилинка каліграфії
– Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.
12; …; 36; …; ….
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю множення числа 7 і порядок дій у виразах.
1. Робота за підручником (с. 135-136)
Завдання 835. Колективне опрацювання матеріалу
Учні пояснюють, як виконали завдання.
Завдання 836
Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.
Завдання 837
Учні коментують, як виконали обчислення.
Завдання 838. Робота в парах
Учні знаходять значення виразу зі змінною.
Завдання 839. Усне виконання завдання
– Число 10 можна по-різному розкласти на суму двох доданків. Яка пара таких доданків при множенні дасть найбільший добуток? (5 • 5 = 25)
Завдання 840. Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз
Один учень записує умову і розв’язує задачу, скориставшись підказкою:
Завдання 841. Коментоване розв’язування рівнянь
Завдання 842
Після колективного ознайомлення зі змістом задачі учні вибирають рівняння, за допомогою якого можна розв’язати задачу.
Один учень записує рівняння на дошці і розв’язує його.
Завдання 843
Маємо трійку чисел 2; 7; 5. Установіть закономірність та утворіть нову трійку, уставивши пропущене число: 6; …; 3. (6; 9; 3)
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Дії над іменованими числами
– Заповніть порожні клітинки.
Двоє учнів працюють за закритою дошкою для подальшої перевірки.
2. Офтальмологічна пауза
3. Розв’язування логічних завдань
– Які з поданих висловлень завжди істинні (правильні), які – завжди хибні (неправильні), а які можуть бути істинними або хибними?
– Двоцифрове число більше за одноцифрове. (і)
– Зменшуване більше за різницю. (і)
– Від’ємник більший за різницю. (і чи х)
– Сума не може дорівнювати доданку. (х)
– Батько старший за дідуся. (х)
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 136, завдання 844; 845.