ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0
Урок 13. СКЛАД ЧИСЛА 3. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗА РІЗНИМИ ОЗНАКАМИ. МАЛЮВАННЯ КРУЖЕЧКІВ У ЗОШИТІ
Мета: ознайомити учнів зі складом числа 3; вчити порівнювати предмети за кольором, формою, матеріалом, призначенням; розвивати мислення; виховувати старанність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Весела лічба
На травиці біля хати
Метушаться цуценята.
Двоє білих, наче сніг,
Одне чорне.
– Як отримати число 3?
– Про це ми і поговоримо на уроці.
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Пояснення вчителя. Підготовча робота
На столі 3 вази. Учитель ставить по 1 квітці в кожну вазу.
– Скільки всього квітів у вазах?
– Як отримали число 3? (1 + 1 + 1)
– Три квіточки можна поставити і у 2 вази.
– Як це можна зробити? (Показує один учень.)
– Отже, 1 + 2, або 2 + 1.
2. Робота за підручником (с. 20)
Завдання 1
– Розгляньте малюнок. Куди прийшли діти? Яка пора року? Доведіть свою думку.
– Кого на малюнку три? [Дітей, пташок, білочок, зайчиків)
– Як скласти множину грибів біля пенька, пташок? (1 і 1 і 1)
– Як скласти множину квітів у кожної дівчинки, множину зайчиків? Ці 2)
– Як скласти множину білочок, множину дітей? (2 і 1)
Завдання 2
– До якої казки це малюнок?
– Кого на малюнку три? Чого на малюнку три?
– Які предмети можна порівняти за кольором? (Штанці у поросяток)
– Які предмети можна порівняти за формою? (Дахи в будиночків)
– Які предмети можна порівняти за матеріалом? (Будиночки)
– Які предмети можна порівняти за призначенням? (Шланг і лійку)
Завдання 3
Робота в зошиті
– Намалюйте кружечки за зразком.
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Гра “Які числа пропущено?”
2. Робота з монетами. Гра “Скільки?”
1 к., 1 к., 1 к., або 2 к. та 1 к.
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
– Про яке число ми говорили на уроці?
– Як можна отримати число 3?