Урок № 30
Тема. Степінь з натуральним показником. Одночлен
Мета: діагностика рівня набутих знань та вмінь учнів з теми.
Тип уроку: контроль знань, умінь, навичок.
Хід уроку
І. Умова тематичної контрольної роботи
Варіант 1 | Варіант 2 |
№ 1. Знайдіть значення виразу: | |
1) 1,5 • 62 – 24; 2) | 1) 2,5 • 25 – 72; 2) |
№ 2. Виконайте дії: | |
1) х7 • x2; 2) x7 : x2; 3) (x7)2; 4) | 1) х10 • х2; 2) х10 : х2; 3) (х10)2; 4) |
№ 3. Подайте вираз у вигляді одночлена стандартного вигляду: | |
1) -3a3b2 • 5а2b7; 2) (-3а2b7)3 | 1) -5m4n5 • 4n3m4; 2) (-2m5n7)4 |
№ 4. Обчисліть, використовуючи властивості степеня з натуральним показником: | |
1) ; 2) ; 3) | 1) ; 2) ; 3) |
№ 5. Спростіть вираз: | |
1) 125a7b4 • (0,2a4b2)3; 2) | 1) 2) |
№ 6. Спростіть вираз: | |
1) ; 2) | 1) ; 2) |
II. Розв’язання і відповіді вправ тематичної контрольної роботи
Варіант 1 | Варіант 2 |
№1. 1) 1,5 • 4 • 9 – 16 = 54 – 16 = 38; 2) | №1. 1) 2,5 • 4 • 8 – 49 = 80 – 49 = 31; 2) |
№2. 1) х9; 2) х5; 3) х14; 4)х8 | №2. 1) х12; 2) х8; 3) х20; 4) х4 |
№3. 1) -15a5b9; 2) -27a6b21 | №3. 1) -20m8n8; 2) 16m20n28 |
№ 4. 1) ; 2) ; 3) | № 4. 1) ; 2) ; 3) |
Варіант 1 | Варіант 2 |
№ 5. 1) 125a7b4 • 0,008а12b6 = а19b10, | №5 1) 8х7у5 • (-0,125х15у6) = – х22у11; |
2) | 2) |
№ 6. 1) ; | № 6. 1) ; |
2) = | 2) 2 • (-1)3n • 25 • (-1)5n+10 = 26 • (-1)8n+10 = 64 • (-1)8n+10. |
8n – парне число, тому 8n + 5 – непарне, отже, | Оскільки 8n – парне, 10 – парне, то 8n +10 – парне число, тому (-1)8n+10 = 18n+10 = 1, отже, 64 • (-1) 8п+10 = 64 • 1 = 64 |
III. Підсумки уроку. Рефлексія
– Які завдання виконано?
– Які завдання здалися вам найважчими? Як ви думаєте, чому?
– Умова яких завдань була незрозумілою? Як ви думаєте, чому?
IV. Домашнє завдання
Самостійна робота із текстом за алгоритмом свідомого сприйняття тексту (1) виділення незнайомих або незрозумілих слів; 2) виділення ключових слів або словосполучень; 3) робота зі словами-образами з підручника, пункт “Багаточлени”.