Урок 22
Тема. Закріплення знань про будову тексту. Складання тексту за початком і кінцівкою
Мета: розширити й закріпити знання учнів про будову тексту; розвивати вміння працювати з текстом; виховувати працелюбність, бажання працювати для всіх.
Обладнання: малюнки кота й кита.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання
1. Перевірка домашнього завдання (вправа 99)
Завдання 3 опрацювати усно, а поділ слів для переносу зафіксувати на дошці.
– Із яких частин складається
– Зачитати зачин (кінцівку) тексту.
– Як записується кожна його частина?
– А чи завжди в тексті лише три абзаци?
2. Бесіда
– Прочитайте речення з дошки. Які з них можуть бути зачином, а які – кінцівкою тексту?
Вересень – перший осінній місяць.
Ластівки дуже зраділи й почали годувати пташенят.
Хлопчики йшли лісовою стежкою.
Настала тепла рання весна.
Хлопчики стали справжніми друзями.
– Якими можуть бути теми текстів, що мають такі початки й кінцівки?
III. Повідомлення теми й мети уроку
– На цьому уроці ми продовжимо ознайомлення
IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
1. Колективна робота з підручником (вправа 100)
Завдання 4 можна виконати у формі змагання між групами “акторів”. По завершенні змагання учитель визначає, чия гра найвиразніша.
– А якою може бути кінцівка казки?
2. Робота в парах (вправа 101)
Перевірка – опитування пари.
Завдання 3 опрацювати самостійно.
3. Фізкультхвилинка
V. Закріплення та систематизація знань
1. Робота із загадкою (вправа 102(1))
Після відгадування загадки вчитель звертає увагу дітей на малюнки.
– Усно двома-трьома реченнями розкажіть про кота і про кита.
– А чим схожі слова кит і кіт?
2. Вибіркове списування (вправа 102(2))
– Прочитайте текст. Що цікавого ви дізналися про кита? Перевірка – індивідуальне опитування.
3. Хвилинка чистопису
– Пошукайте на сторінці, де ще записана назва числа. Каліграфічно спишіть.
П’я ся де п’ятдесят
VI. Підсумок уроку
– Які нові відомості ви дізналися на уроці?
– А що навчилися робити?
– Що треба пам’ятати про текст?
VII. Домашнє завдання
Вправа 103.