УРОК 62
Тема. Застосування палетки для знаходження площі непрямокутних фігур
Мета: пояснити будову палетки і правила користування нею; вправляти учнів у складанні та обчисленні виразів; вдосконалювати обчислювальні навички.
Обладнання: палетка, геометричні фігури, картка з тестовим завданням.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
Тестове опитування за темою “Площа фігур. Задачі на рух”
Тест
1) Якщо пішохід за 3 год. пройшов 12 км, то він рухався зі швидкістю:
А) 15 км/год.;
Б) 4 км/год.;
В)
Г) 36 км/год.
2) Якщо електропоїзд рухався зі швидкістю 85 км/год., то за 6 год. він проїхав:
А) 91 км;
Б) 510 км;
В) 14 км;
Г) 480 км.
3) Якщо автомобіль їхав зі швидкістю 65 км/год., то він подолав 195 км за:
А) 3 год.;
Б) 5 год.;
В) 4 год.;
Г) 2 год.
4) Довжина прямокутника 8 см, а ширина 4 см. Щоб знайти периметр прямокутника, треба:
А) 8 – 2 + 4;
Б) (8 + 4) – 2;
В) 8 + 4 + 4;
Г) 8 + 4 + 8.
5) Якщо довжина прямокутника 18 см, а ширина 6 см, то площа його дорівнює:
А) 108 см2;
Б) 54 см2;
В) 6 см2;
Г) 24 см2.
6) Якщо ширина городу 20 м, а довжина його на 5 м більша, то його площа дорівнює:
А)
Б) 45 м2;
В) 100 м2;
Г) 500 м2.
II. Вивчення нового матеріалу
1. Пояснення вчителя за вправою № 514
2. Фронтальна робота над завданням № 515
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Коментоване розв’язання задачі № 516
2. Самостійна робота
Записати вирази й обчислити їх значення (вправа № 517).
3. Фізкультхвилинка
4. Розв’язання задачі № 519 (учні з високим рівнем знань складають вираз для розв’язання задачі; учні з достатнім рівнем знань розв’язують задачу по діях; решта учнів – під керівництвом учителя)
5. Самостійне розв’язання прикладів № 518
6. З поданих дібрати вирази для задач № 520.
32 – (32 : 4); 32 – (32 – 4); (32 + 32 : 4) – 2; (32 + (32 – 4)) – 2.
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 521, 522.