Добір заголовків до текстів. Вправляння у стислому переказі

Урок 20

Тема. Добір заголовків до текстів. Вправляння у стислому переказі

Мета: розширювати уявлення дітей про текст; вправляти учнів у визначенні теми текстів і доборі до них заголовків; розвивати усне мовлення дітей, уміння складати стислий переказ; виховувати любов до книги, читання.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання

Перевірка домашнього завдання (вправа 91).

Перший учень з місця читає виписане речення, називає звуки у слові гроно.

Другий учень на дошці

записує всі варіанти переносу слова червоні.

Перевірка – взаємоперевірка.

– З чим ви почали знайомитись на минулому уроці?

– А що таке текст?

– За якими ознаками його можна впізнати?

– Як правильно дібрати заголовок до тексту?

III. Повідомлення теми й мети уроку

– Сьогодні ми будемо вчитися добирати заголовки до текстів, дізнаємось, як грамотно створювати тексти.

IV. Робота над вивченням нового матеріалу

1. Хвилинка чистопису

Кн иж ня лікарня

Перевірка – самоперевірка за зразком.

– А що таке лікарня?

– Доберіть до цього слова споріднені

й позначте корінь.

2. Колективна робота (вправа 92)

– Виявляється, лікуватися у лікарні можуть не лише люди, а й книжки. Тоді така лікарня називається “книжковою лікарнею”. Прочитайте про неї у вправі 92.

– Як лікували книжки? А навіщо це робили?

– А чому книжки треба берегти?

– Виберіть заголовок, який, на вашу думку, є найкращим. Обгрунтуйте.

3. Фізкультхвилинка

V. Закріплення та систематизація знань

1. Складання стислого переказу (вправа 92)

Учитель пропонує дітям прочитати текст, осмислити, вибрати ключові події та слова, скласти переказ.

Перед слуханням він звертає увагу на те, що вони виступатимуть у ролі критиків. Їхнє завдання – визначити, що в переказах було вдалим.

Обговорення результатів провести фронтально.

2. Самостійна робота (вправа 94)

Завдання 1, 2 опрацювати в парах.

– Хто хоче прочитати свій переказ для всіх?

Завдання 3 опрацювати колективно, коментовано.

– А для чого необхідно змінювати слова?

– Прочитайте правило на с. 47. Як ви його зрозуміли? Завдання 4 опрацювати усно.

VI. Підсумок уроку

– Як правильно дібрати заголовок до тексту?

– А про що необхідно пам’ятати, складаючи текст?

– А чим були схожі між собою тексти, з якими ми працювали на уроці?

– Як треба ставитися до книг? Чому?

VII. Домашнє завдання

Правило на с. 47, вправа 95.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)


Добір заголовків до текстів. Вправляння у стислому переказі - Плани-конспекти уроків по українській мові


Добір заголовків до текстів. Вправляння у стислому переказі