Урок 44
Тема. Групування предметів за родовими та видовими ознаками. Складання речень
Мета: поглиблювати знання дітей про слова, назви предметів; вчити групувати їх за родовими та видовими ознаками; збагачувати активний словниковий запас дітей; розвивати аналітичне вміння, увагу, здатність працювати за зразком; виховувати бережливе ставлення до природних ресурсів.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання
1. Перевірка домашнього завдання (вправа 195)
Перевірка –
– Які слова означають назви предметів?
2. Бесіда
– Прочитайте слова.
Підосичник, маслюк, мухомор, лисичка, опеньок.
– Що можете про них сказати?
– А яке слово тут зайве? Чому? (Учитель прибирає це слово.)
– А як можна назвати ці гриби одним словом?
3. Хвилинка чистопису
Гл скл ля склянка
– Доберіть слова з цими буквосполученнями.
– На які питання вони відповідають?
III. Повідомлення теми й мети уроку
– Сьогодні продовжимо роботу зі словами – назвами предметів, будемо вчитися групувати їх за різними ознаками.
IV.
1. Коментоване письмо (вправа 197)
У разі потреби звертатися до слів, записаних у рамочці.
– До якої групи слів слід віднести розшифроване нами слово?
– А що спільного у всіх записаних нами слів?
2. Самостійна робота (вправа 199)
Перевірка – індивідуальне опитування.
– Пригадайте назви предметів. Доведіть свою думку.
3. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання
V. Закріплення та систематизація знань
1. Робота в парах (вправа 196)
– Що спільного у цих слів?
– Як їх назвати одним словом?
– У якому зі слів найменша кількість складів?
– А чи знаєте ви, звідкіля береться електроенергія? Чим вона небезпечна?
– Які правила безпечної поведінки з електроприладами ви знаєте і виконуєте?
2. Колективна робота (вправа 198)
Завдання 1, 2 опрацювати усно колективно.
– Чому необхідно берегти електроенергію?
– А як це можна робити?
Завдання 3, 4 запропонувати для самостійного виконання.
Перевірка – фронтальне опитування.
VI. Підсумок уроку
– З якими словами ми сьогодні працювали?
– Які ознаки слів – назв предметів ви знаєте?
– Як назвати одним словом: вересень, січень, березень, липень?
– Яке з цих слів словникове? Як його писати?
VII. Домашнє завдання
Вправа 200.