Урок № 45
Тема. Округлення чисел
Мета уроку. Вироблення навиків і умінь учнів округлювати десяткові дроби.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання.
Гра “Мовчання”.
На дошці написано приклад і чотири відповіді до нього.
А) Приклад 4,32953
Округлити до десятих: а) 4,32; б) 4,3; в) 4,4; г) 4,33.
Учні показують правильну відповідь за допомогою сигнальних карток з номером 1, 2, 3, 4.
Учитель пропонує окремим учням прокоментувати, де допущено помилку 0,6435: а) 0,6 ; б) 0,64; в) 0,5; г) 0,643.
Б) Усна вправа
Округлити дане число
ІІ. Наявність домашньої роботи перевіряють чергові або консультанти
ІІІ. Розв’язування вправ
Учні працюють в парах допомагаючи один одному у розв’язуванні вправ: № 1506, № 1707, № 1514.
Для слабо встигаючих учнів вчитель готує картку підказку.
Зразок картки
Округлити:
А) до десятих
Б) сотих
В) тисячних
Г) десятитисячних
72,154863
72,2
72,15486372,2
72,15486372,15
72,15486372,155
72,15486372,1549.
Якщо перша з відкинутих цифр 0; 1; 2; 3; 4; то останню цифру
Якщо перша з відкинутих цифр 5; 6; 7; 8; 9; то останню цифру що залишається збільшують на один.
По черзі розв’язують номери: №1515, №1517, №1519, № 1523, № 1224.
Математична гра. Хто швидше досягне вершини.
Клас поділимо на дві команди. Кожна обирає собі капітана. На кожну сходинку потрібнозаписати відповідь приклада. Перемагає та команда, яка швидше підніметься до всіх
Вершини,(в капітанів є відповіді прикладів).
IV. Завдання додому
№ 1508, № 1510, № 1516, № 1519, № 1522 (додатково).
V. Підсумок уроку