ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0
Урок 49. ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів; розвивати увагу, мислення, навички самостійної роботи; виховувати старанність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Математичний диктант
– Запишіть підряд усі числа від 7 до 10.
– Запишіть у зворотному порядку числа від 8 до 5.
– Перший доданок – 4, другий
– Від 9 відняти 1. Запишіть відповідь.
– Від 7 відняти 7. Запишіть відповідь.
– На тарілці лежало 8 пиріжків. Під час обіду всі пиріжки з’їли. Запишіть, скільки пиріжків залишилося на тарілці?
2. Робота за підручником (с. 56)
Завдання 1
– Порівняйте числа. Прочитайте нерівності зі знаком “більше”.
Завдання 2
– Що невідомо у рівностях? Які числа потрібно вставити?
– Запишіть утворені рівності у зошит. Прочитайте рівності з однаковими відповідями.
Завдання 3
– Прочитайте рівності і нерівності. Знайдіть помилки. Скільки
Завдання 4
– Знайдіть відповідь за допомогою числового променя.
– Від якого числа летіло сонечко? На якому числі сіло спочатку? потім?
Завдання 5
– Скільки стрічок фокусник витягнув з правого рукава? А з лівого рукава? Скільки всього стрічок він витягнув?
– Розв’яжіть задачу. Розкажіть умову, запитання, розв’язання, відповідь.
– Скільки голубів фокусник виніс на арену у великій клітці? Скільки голубів вилетіли з клітки? Скільки голубів залишилося у клітці?
– Розв’яжіть задачу. Розкажіть умову, запитання, розв’язання, відповідь.
Фізкультхвилинка
III. ЦІКАВІ ЗАВДАННЯ
1. Загадка
Скільки років у яйці курчаті,
Скільки крил у кошеняти,
Скільки в алфавіті цифр,
Скільки гір проковтне тигр,
Скільки мишка важить тонн,
Скільки в морі плаває зозуль,
Знає тільки цифра… (нуль).
2. Математика у віршах
До зайчатка на обід
Прискакав дружок – сусід.
На пеньку зайчата сіли
І по п’ять морквинок з’їли.
– Скільки з’їдено морквинок?
– Складіть приклад на додавання. (5 + 5 = 10)
– Із прикладу на додавання складіть приклади на віднімання. (10 – 5 = 5)
3. Порівняння чисел
1 * 3
2 * 5
4 * 4
5 * 1
8 * 6
1 * 9
IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
– Які завдання виконували на уроці?
– Які з них здалися легкими? Які – складними?