Мета: узагальнити різні способи додавання круглих трицифрових чисел; формувати вміння розв’язувати задачі на зведення до одиниці; повторити обчислення значень виразів зі змінними; розвивати мислення; виховувати уважність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
2. Гра “Рибалки” (на порівняння чисел)
Учні “ловлять” рибу з числами і вкидають у два відерця: більше, ніж 361, і менше, ніж 361.
Числа: 723; 433; 548; 115; 274; 93;975;360.
3. Гра “Хто швидше?” (додаток)
1-й ряд | 2-й ряд | 3-й ряд |
4. Робота за картками індивідуального контролю
Картка 1
1. Обчисліть приклади.
390 – 60
720 + 50
120 + 700
2. Розв’яжіть задачу.
У парку посадили 80 беріз, а кленів – на 20 менше. Скільки всього дерев посадили?
Картка 2
1. Обчисліть приклади.
640 – 130
530 + 240
980 – 350
2. Розв’яжіть задачу.
У мотку було 350 г шерсті. Після того, як мама вив’язала рукавички,
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ми будемо вчитися розв’язувати приклади на додавання круглих трицифрових чисел різними способами. Продовжимо роботу над розв’язуванням розширеної задачі на зведення до одиниці; будемо розв’язувати вирази з буквеними даними.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Пояснення нового матеріалу
1) – розкладаємо на розрядні доданки
До сотень додаємо сотні, до десятків додаємо десятки.
2) – додавання виконуємо послідовно
Спочатку до круглого числа додають сотні, а потім десятки.
(560 + 200)+ 30
3) – заміна круглих трицифрових чисел десятками
2. Первинне закріплення (с. 82, завдання 520)
– Розв’яжіть приклади з коментуванням різними способами. Фізкультхвилинка
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ.
1. Самостійна робота (с. 81, завдання 519)
– Поставте букви в порядку зростання значень виразів та прочитайте слово.(Різдво)
– Що ви знаєте про це свято?
Відповіді: 10; 110; 410; 820; 890; 910.
2. Складання задачі на зведення до одиниці (с. 82, завдання 521)
– Складіть задачу за таблицею і питанням: “Скільки деталей виготовив майстер за 7 год?”.
– Що дізнаємось У першій дії? (Скільки деталей виготовив учень за 1 год.)
– Що дізнаємось У другій дії? (Скільки деталей виготовив майстер за 1 год.)
– Якою дією можна відповісти на головне питання задачі? (Множенням)
– Самостійно запишіть розв’язання в зошити.
Творча робота над задачею
– Складіть обернену задачу з відповіддю 5.
Розв’язання
1) 18 : 6 = 3 (д.) – учень за 1 год
2) 56 : 7 = 8 (д.) – майстер за 1 год
3) 8 – 3 = 5 (д.)
Відповідь: на 5 деталей більше виготовляє майстер за 1 годину.
3. Усна лічба (с. 82, завдання 522)
– Обчисліть значення буквених виразів Відповіді: 4; 8; 6; 9; 2; 5; 7.
4. Завдання з логічним навантаженням (с. 82, завдання 523)
– Запишіть усі трицифрові числа, сума цифр яких дорівнює 8, а цифри не повторюються. (107; 701; 530; 350; 620; 260)
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
– Які завдання на уроці були найскладнішими?
– Які завдання вам сподобалися? Чому?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 82-83, завдання 524; 525.