ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0
Урок 41. СКЛАДАННЯ Й ОБЧИСЛЕННЯ ПРИКЛАДІВ НА ДОДАВАННЯ ЗА МАЛЮНКАМИ
Мета: повторити склад чисел; учити учнів складати й обчислювати приклади на додавання за малюнками; виховувати інтерес до предмета.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Весела лічба
– Шість метеликів літають
І на квіточки сідають.
Прилетів іще один,
Сів на квіточку і він.
Полічімо швидше всіх –
Цих
– По дорозі їжак біг,
Ніс п’ять яблук на пиріг.
Одне яблуко упало, покотилось.
Скільки яблук залишилось? (4)
– Киця й котик залюбки
Випікали пиріжки,
Киця з тіста три зліпила.
Котик з снігу тільки два.
Скільки всіх, малеча мила,
Пиріжків вони з’їдять? (3)
2. Усна лічба
– Полічіть від 1 до 10; від 10 до 1; від 3 до 9; від 10 до 2; від 4 до 8.
3. Повторення складу чисел 8 і 9
4. Робота за числовим променем
На дошці записані два приклади на додавання.
6 + 4 =
2 + 5 =
Діти знаходять відповіді на своїх числових променях і називають їх.
–
5. Самостійна робота
Для самостійної роботи дітям пропонують диференційовані завдання.
1) Розв’язування прикладів.
2) Розв’язування нерівностей.
5 + 2 * 7
4 + 1 * 5
3 – 2 * 2
2 – 2 * 0
Фізкультхвилинка
III. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Робота за підручником (с. 48)
Завдання 1
– Розгляньте малюнки. Скільки олівців в пеналі? Скільки олівців біля пеналу?
– Складіть приклад на додавання. Назвіть доданки. Знайдіть суму.
– Скільки груш на першій тарілці? Скільки груш на другій тарілці?
– Складіть приклад на додавання. Назвіть доданки. Знайдіть суму.
Завдання 2
– Розгляньте малюнки. Прочитайте приклади.
– Який приклад до якого малюнка підходить? Назвіть доданки. Знайдіть суму.
Завдання 3
– Розгляньте ланцюжок, який побудував Плюс Плюсович. Складіть і розв’яжіть приклади.
2. Складання, читання й записування рівностей на додавання за предметними малюнками на дошці
3. Весела лічба
За те, що я пас на галяві зозульок,
Отримав я кілька повітряних кульок.
Найкращу я другу відніс,
А дві загубив, як тікав я від кіз.
Три кульки віддав в подарунок вужу,
Чотири сховав, а де – не скажу.
То скільки отримав я кульок
За те, що попас на галяві зозульок?
IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
– Ми писали?
– Ми рахували?
– Ми веселі задачі розв’язували?