УРОК 122
Тема. Століття. Секунда. Таблиця одиниць вимірювання часу
Мета: ознайомити учнів з поняттям століття; узагальнити знання про міри часу та співвідношення між ними; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на спосіб зведення до одиниці.
Обладнання: картки для усної лічби, таблиця “Одиниці часу”.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
Усні обчислення.
– На скільки 25 хв. менше від 1/2 години?
– У скільки разів 8 г менше від 4 кг?
– Зменшити 5/6 хвилини на 5 секунд і результат збільшити
– На скільки місяців 2/3 року менше, ніж 3/4 року?
– Розставити дужки так, щоб рівності були правильними.
240 : 40 + 20 – 2 = 8
240 : 40 + 20 – 2 = 3
– Задача з логічним навантаженням.
Іра живе на четвертому поверсі. Петро живе у цьому ж будинку, але піднімається сходами у 2 рази вище, ніж Іра. На якому поверсі живе Петро? (На сьомому)
– Усна лічба за таблицею. Гра “Хто швидше?”
2/3 | Години | 3/4 |
2/3 | Доби | 3/4 |
7/10 | Кілометра | 3/10 |
3/5 | Метра | 2/5 |
2/3 | Року | 3/4 |
9/10 | Кілограма | 6/100 |
7/10 | Дециметра | 4/10 |
3/10 | Хвилини | 2/3 |
II.
1. Самостійне читання учнями матеріалу вправи № 986. Порівняння прочитаного із знаннями, одержаними на уроках природознавства
2. Ознайомлення учнів із таблицею основних одиниць вимірювання часу. Вправа № 987 (колективно)
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Задача № 990 (самостійне розв’язання складанням виразу)
2. Задача № 991 (розв’язання виразом після колективного складання плану розв’язання)
3. Задача № 992 (розв’язання за коротким записом)
3 в’язи за 6 міс. – 360 г
1 в’яз за 8 міс. – ? г
4. Відгадування загадки
Стоїть дуб, на ньому 12 голок, на кожній гілці по 4 гілочки, на кожній гілочці – по 7 жолудів. (Рік, місяці, тижні, дні)
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 993, 994.