ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0
Урок 22. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО СКЛАД ЧИСЛА 5. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. МОНЕТИ НОМІНАЛОМ “1 к.”, “2 к.”, “5 к.”
Мета: вправляти учнів у порівнянні чисел в межах 5 і засвоєнні складу чисел у межах 5; вчити порівнювати висоту предметів; розвивати мислення, увагу, пам’ять; виховувати інтерес до математики.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Весела лічба
–
Взула шовкові панчішки.
Та одна десь загубилась.
Скільки в киці залишилось?
– П’ять яблунь у саду росте
Одна із них уже цвіте,
Скільки яблунь не цвіли?
Як би ви, діти, відповіли?
2. Гра “Живі цифри”
Учитель роздає дітям корони з цифрами.
– Станьте цифри, по порядку! (1; 2; 3; 4; 5)
– Вийдіть, 3; 1; 4; 2.
– Вийдіть, числа, попередні до чисел 5; 3; 2.
– Вийдіть, числа, наступні до чисел 4; 2; 1.
– Вийдіть, “сусіди” числа 2; 4; 3.
– Молодці! З цим завданням ви добре впоралися!
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.
РОБОТА
Завдання 1
– У цих чарівних будиночках живуть числа. Якщо додамо числа, що мешкають на кожному поверсі, отримаємо число, що мешкає на даху. Заселіть вільні квартири.
Завдання 2
– Які знаки потрібно вставити?
Завдання 3
– Обчисліть. Прочитайте приклади з однаковими відповідями. (1 + 1 + 1 + + 1 + 1; 2 + 2 + 1; 3 + 2; 4 + 1; 3 + 1 + 1; 5 – 1 – 1 – 1 – 1; 5 – 4)
Завдання 4
– Які монети України ви знаєте?
– Якими монетами можна набрати 5 к.?
Завдання 5
– Яких казкових героїв ви знаєте?
– Скільки монет у Мальвіни? А у П’єро? У кого більше монет?
– Скільки копійок у Мальвіни? А у П’єро? У кого більше копійок?
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Гра “Розсели цифри в будиночки”
2. Вправи на відповідність числа кількості об’єктів
Учитель демонструє різну кількість предметів, а учні піднімають віяло з відповідною цифрою.
3. Робота в зошиті
Конкурс красунь. Письмо цифр 2; 3; 4; 5.
4. Доповнення рівностей
5. Логічна вправа
– Що “зайве”? Чому?
Плаття, шорти, куртка, чоботи, плащ.
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
– Чого вчилися на уроці?
– Що дізналися нового?
– Що повторили?