УРОК 41
Тема. Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі з буквеними даними
Мета: пояснити розміщення компонентів дій при письмовому обчисленні виразів на сумісні дії; прокоментувати розв’язання задачі з буквеними даними; вдосконалювати обчислювальні навички.
Обладнання: картки для усної лічби, предметні малюнки.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
– Розв’язання задачі № 346 записати по діях.
– Пояснити прийом порівняння виразів завдання №
2. Розв’язати приклади й зробити перевірку.
36 604 – 13 344, 480 003 – 51 977.
3. Виконати дії.
7 686 + 20 606 + 194, 4 250 + 18 835 + 10 834.
4. Індивідуальна робота за картками
Картка 1
Із 800 колобків 240 були з рудими зачісками, 320 з жовтими, а із зеленими – 110 колобків. Скільки колобків зачісок не мали?
Картка 2
У Попелюшки в мішку 6 000 зернят, причому 1/3 з них пшеничні, а 1/10- кукурудзяні. На скільки більше пшеничних, ніж кукурудзяних зерен у Попелюшки?
5. Фронтальне опитування
Гра “Хто швидше?”
Грають
II. Повторення та узагальнення матеріалу
1. Перетворення іменованих чисел. Завдання № 348 (самостійно)
2. Розв’язання прикладів № 349 (за варіантами: І варіант – верхній рядок, ІІ варіант – нижній рядок)
3. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Розв’язання задач № 350
2. Розв’язання задачі № 351 за коротким записом
A – перше число;
A – 4 – друге число;
A + a – 4 – сума чисел.
3. Самостійне розв’язання задачі № 352 за малюнками
4. Розв’язання нерівностей за вправою № 353
На дошці – картки:
Учитель показує картку з нерівностями, а учні вибирають з поданих чисел ті значення, за яких нерівності є правильними.
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 354, 355.