Тема. Аналіз контрольної роботи. Закріплення вивченого про прикметник. (Вчитель добирає матеріал до уроку самостійно.)
Мета. Зробити аналіз перевірної роботи з теми “Іменник”, “Прикметник”; закріпити знання і вміння з теми “Прикметник”.
Обладнання: мовний матеріал.
Хід уроку
I. Організація класу.
II. Аналіз контрольної роботи.
Вчитель повідомляє результати виконаної роботи.
Відзначає учнів, які не зробили жодної помилки в роботі, і дає їм індивідуальні завдання (картки) для самостійної роботи.
Усі
III. Осмислення, узагальнення та систематизація знань.
1. Пояснювальний диктант.
Білочка
Від старого дерев’яного будинку під величними ялинками через ліс пролягала алея. Біля коріння вікових дерев і навіть на стежинах тут частенько з’являлись гриби. У дуплі величезної ялини поселилась маленька руда білочка. Під ялиною стояла дерев’яна лава. Тут любив відпочивати старий чоловік.
Дідусь часто залишав білочці на лаві різні солодощі. Спочатку вона брала їх і миттю зникала. Та згодом білочка перестала
2. Виконання завдань за матеріалами диктанту.
А) Визначення числа, роду і відмінка прикметників.
I варіант – у першому реченні;
II варіант – у третьому реченні;
Б) Удосконалення другого абзацу тексту доповненням його прикметниками.
В) Виписування з тексту іменників, ужитих у формі множини, їх запис у початковій формі.
Фізкультхвилинка.
3. Тренувальні вправи тестового характеру з теми “Прикметник”.
А) Визнач відмінок виділеного прикметника.
Зелена ялинка вигнула колюче гілля.
У весняному небі дзвінко лунає жайворонкова пісня.
Б) Визнач, у якому рядку всі прикметники записані правильно.
В) Вибери словосполучення, у якому прикметник старші ужито недоречно.
Г) Вибери словосполучення, у якому с прикметник.
4. Вправи для самостійної роботи (робочий зошит).
IV. Підсумок уроку.
V. Повідомлення домашнього завдання з попереднім інструктажем.
С. 109, запитання і завдання для повторення.