УРОК 21-22
Тема. Читання й записування п’ятицифрових чисел. Дії з круглими числами. Порівняння чисел. Види трикутників за сторонами
Мета: формувати розуміння учнями поняття п’ятицифрове число; повторити письмове додавання у випадку трьох компонентів; вправляти учнів у порівнянні п’ятицифрових чисел; формувати вміння розпізнавати трикутники за сторонами; вдосконалювати обчислювальні навички.
Обладнання: картки з трикутниками, картки для усної лічби, таблиця умови задачі.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення
1. Перевірка домашнього завдання
Записати по діях розв’язання задачі № 174.
2. Усна лічба
Поєднати хмаринки з однаковими відповідями.
3. Завдання для опитування
– Записати числа цифрами: вісімнадцять тисяч п’ятсот двадцять, дев’яносто тисяч дев’ять, шістдесят тисяч сто, сімсот тисяч чотириста один, п’ятсот два, тисяча сорок.
– Знайти 1/4 від числа 800; від числа 2 000.
– Записати суми числами:
40 000 + 4 000 + 300 + 20 + 6;
80 000 + 2 000 + 70 + 6;
30 000 + 300 + 2.
– Обчислити приклади письмово: 470 – 178, 240 – 195, 257 + 349, 268 + 392.
4.
Картка 1
1) Записати “сусідів” числа 4869.
2) Обчислити:
168 + 279, 700 – 457, 367 + 295, 1000 – 305.
3) Знайти 1/5 від 1 кг.
Картка 2
1) Порівняти числа:
40 408 і 44 080, 10 800 і 18 000.
2) Обчислити:
936 : 72, 280 : 70, 124 – 7, 381 – 198.
3) Знайти 1/2 від 1 дм.
5. Розкласти на розрядні доданки: 25 756, 83 400, 83 004, 83 040, 10 510.
6. Виконання завдань № 177, 179, 185, 186
II. Розвиток математичних умінь учнів
1. Самостійне розв’язання завдань № 180, 189
2. Фізкультхвилинка
3. Коментоване розв’язання прикладів № 188
4. Робота над задачами
– № 181 (після аналізу задачі запропонувати записати розв’язання задачі самостійно).
– № 190 (самостійне розв’язання).
– № 191 (розв’язати двома способами).
– Індивідуальна робота за картками.
Розфарбувати рівносторонній трикутник червоним олівцем, рівнобедрений – синім, а різносторонній – зеленим олівцем. Яка фігура зайва? Чому?
III. Підсумки уроку
IV. Домашнє завдання
№ 184, 192.