УРОК 72
Тема. Ділення складених іменованих чисел на прості іменовані числа
Мета: пояснити ділення складених іменованих чисел на прості іменовані числа; формувати обчислювальні навички та вміння розв’язувати задачі.
Обладнання: таблиця для усної лічби, предметні малюнки.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
Усні обчислення
1. Математичний диктант
– Записати число, якого становить 10.
– Знайти шосту частину від 36.
– З 25 л молока виходить 1 кг масла. Скільки масла вийде з 75 л молока?
–
– Скільки хвилин становить половина доби?
– Одна сторона трикутника 38 мм, друга – 22 мм. Знайти третю сторону, якщо периметр трикутника дорівнює 70 мм.
2. Робота біля дошки
1) 10 000 – 21 476 : 8 | 1) 10 000 – 16 272 : 8 |
2) 1/3 доб, 1/3 хв., 1/5 год. | 2) 1/4 год., 1/10 хв., 1/2 м |
3) Довжина ребра куба 3 см. Скільки квадратних сантиметрів паперу потрібно, щоб обклеїти весь куб? | 3) Довжина коридору 12 м, а ширина становить “1 довжини. Знайти площу коридору. |
3. Усна лічба за таблицею
Дві мавпочки – Максі та Міксі – грали наввипередки. Хто з них здобуде перемогу?
4. Самостійна робота
Розв’язання прикладів № 600 за варіантами: І варіант – верхній рядок, ІІ варіант – нижній рядок.
5. Фізкультхвилинка
II. Розвиток математичних умінь учнів
1. Ділення іменованого числа на іменоване
Учитель звертає увагу, що при діленні іменованого числа на іменоване у відповіді не має найменування. Вправи № 595 (усне коментоване розв’язання), № 596 (письмове розв’язання з коментуванням).
2. Робота над задачею № 598 (учні читають задачу, розглядають її розв’язання)
3. Робота над задачею № 599 за рівнями: учні з високим рівнем знань розв’язують самостійно, решта – за таблицею
Довжина тканини в 1 сувої | Кількість сувоїв | Усього тканини | |
Сатин | 3 | 249 м 90 см | |
Шовк | 2 | ? |
4. Самостійне розв’язання задачі № 597
III. Підсумки уроку
IV. Домашнє завдання
№ 601, 602.