ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0
Урок 25. ДОПОВНЕННЯ ДО 6. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧИСЛОВОГО ПРОМЕНЯ. ВІДПОВІДНІСТЬ ЧИСЛА КІЛЬКОСТІ ОБ’ЄКТІВ
Мета: вправляти учнів у обчисленні значень виразів за допомогою числового променя; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Весела лічба
– Дарує бабуся-лисиця
Трьом онукам рукавиці:
Кожному по дві дає.
Бережіть
Скільки всіх рукавичок полічіть!
– Мама качка у садку
Шість каченят пасе в холодку.
Всі качата, мов клубочки.
Три синочки,
А скільки дочок?
2. Гра “Кіт та мишки”
– Кіт вийшов на полювання. Він хоче зловити якомога більше мишей. Допоможіть мишенятам сховатися в нірки.
Фізкультхвилинка
III. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Каліграфічна хвилинка
Письмо вивчених цифр за зразком учителя: 1; 2; 3; 4; 5; 6.
2. Робота за підручником (с. 32)
Завдання 1
– Скільки олівців на малюнку? Скільки олівців слід додати,
– Скільки лимонів? Скільки лимонів слід додати, щоб їх кількість дорівнювала 6?
– Скільки цукерок? Скільки цукерок слід додати, щоб їх кількість дорівнювала 6?
Завдання 2
– Розв’яжіть приклади. Назвіть приклади з однаковими відповідями. (2 + 2; 3 + 1; 6 – 2; 5 + 1; 3 + 3; 4 + 2; 3 + 2; 6 – 1; 4 – 1; 6 – 3; 5 – 2) Який приклад без пари?
Завдання 3
– Полічіть за допомогою числового променя. Від якого числа летіло сонечко? На якому числі сіло спочатку? потім? Складіть приклад. Яка відповідь прикладу?
Завдання 4
– Скільки білочок? Скільки зайчиків? Скільки котиків? Скільки жабок? Скільки їжачків?
– Хто в якому будиночку живе?
Завдання 5
– Які фігури намальовані на фартушках? Знайдіть однакові фартушки.
Фізкультхвилинка
3. Гра “Чарівні фігурки”
Повторення складу числа 6. Запис прикладів у зошиті
6 = 1 + 5
6 = 3 + 3
6 = 5 + 1
6 = 2 + 4
6 = 4 + 2
4. Гра “Число заблукало”
– З яких двох чисел складається число 6?
5. Лічба предметів
– Порахуйте, скільки казкових героїв у казці “Колобок”, “Троє поросят”, “Ріпка”. (Порядкова і кількісна лічба.)
IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
– Яке число повторювали на уроці?
– З яких двох чисел воно складається?
– Заповніть віконця.