ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗА 1-Й КЛАС
Урок 9. ПЕРЕВІРНА РОБОТА
Мета: перевірити знання учнів за темою “Повторення вивченого у 1 класі”, вміння розв’язувати прості задачі, знаходити значення виразів з буквеними даними, порівнювати вирази; розвивати мислення, пам’ять, увагу; виховувати культуру оформлення письмових робіт.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Перевірка домашнього завдання (с. 14, завдання 79; 80)
Завдання 79
– Прочитайте вирази, у яких відповіді – круглі числа;
Завдання 80
– На скільки менше металевих брелоків?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні ми перевірятимемо ваші знання за темою “Повторення вивченого у 1 класі”.
IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Робота за підручником (с. 15)
Завдання 1
Один учень біля дошки виконує завдання із поясненням.
– Накресліть числовий промінь (за одиницю візьміть 1 см) і позначте на ньому:
1) найменше одноцифрове число;
2) найбільше одноцифрове число;
3) число, більше від 4 на 3;
4) найменше двоцифрове число.
Завдання 2. Усне виконання
– Назвіть пропущене число (числа) в кожному ряді.
Завдання 3. Самостійна робота
Один учень працює за закритою дошкою.
– Запишіть усі двоцифрові числа, у яких число одиниць на 6 більше від числа десятків. Скільки двоцифрових чисел, у яких число одиниць на 8 більше від числа десятків?
– Чи може число одиниць бути на 9 більше від числа десятків?
– Чи існує число, у якому число десятків більше від числа одиниць на 9?
Завдання 4. Самостійна робота
Під час перевірки учні читають рівності і пояснюють виконання завдання.
Завдання 5. Усне виконання завдання
– Котру годину показує кожний годинник?
Завдання 6. Усне виконання завдання
– Знайдіть у кожному ряді “зайве” число.
2. Фізкультхвилинка
Ведмежата в хащі жили,
Ніжно, радісно дружили.
Ось так, ось так
Ведмежата ті дружили.
Ведмежата фрукти збирали,
Дружно яблуньку гойдали.
Ось так, ось так
Дружно яблуньку гойдали.
Перевалкою ходили
Та із річки воду пили.
Ось так, ось так
Ведмежата воду пили.
А потому танцювали,
До сонця лапи піднімали.
Ось так, ось так
До сонця лапи піднімали.
3. Перевірна робота
1 варіант
1. Розв’язати задачу.
Дві бригади проклали 60 м дороги. Перша бригада проклала 40 м. Скільки метрів дороги проклала друга бригада?
2. Обчислити.
3. Порівняти.
2 варіант
1. Розв’язати задачу.
Ася нанизала 25 намистинок. З них 20 блакитних і кілька жовтих. Скільки жовтих намистинок було в намисті Асі?
2. Обчислити.
3. Порівняти.
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
– Чи з усіма завданнями вдалося впоратися?