Урок № 54
Тема. Підсумки вивчення геометрії в 7 класі
Мета: перевірити рівень знань та вмінь учнів з основних тем курсу геометрії 7 класу.
Тип уроку: перевірка і корекція знань та вмінь.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Зібрати зошити учнів на перевірку.
ІІІ. Умова підсумкової контрольної роботи
Варіант 1
Початковий рівень
1. Дано: (рис. 1). Знайдіть
Середній рівень
2. Дано:
Достатній рівень
3. Дано: (рис. 3). Знайдіть кути трикутника AOC.
Високий рівень
4. Доведіть рівність прямокутних трикутників за катетом і висотою, проведеною до гіпотенузи.
Варіант 2
Початковий рівень
1. Дано: (рис. 4). Знайдіть
Середній рівень
2. Дано: (рис. 5). Знайдіть
Достатній
3. Дано: (рис. 6). Знайдіть кути трикутника COB.
Високий рівень
4. Доведіть рівність прямокутних трикутників за гострим кутом і висотою, проведеною до гіпотенузи.
Варіант 3
Початковий рівень
1. Дано: у 2 рази більший, ніж (рис. 7). Знайдіть
Nbsp;
Середній рівень
2. Дано: (рис. 8). Знайдіть кути трикутника ABC.
Достатній рівень
3. Дано: точка O – центр двох кіл (рис. 9). Доведіть, що AC = BC.
Високий рівень
4. Доведіть рівність гострокутних трикутників за двома кутами та висотою, проведеною з вершини третього кута.
Варіант 4
Початковий рівень
1. Дано: на 18° більший, ніж (рис. 10). Знайдіть
Середній рівень
2. Дано: (рис. 11). Знайдіть кути трикутника ABC.
Достатній рівень
3. Дано: точка O – центр двох кіл (рис. 12). Доведіть, що
Високий рівень
4. Доведіть рівність гострокутних трикутників за стороною та проведеними до неї медіаною й висотою.
IV. Підсумки уроку
Після виконання контрольної роботи учні отримують зразки розв’язання та здійснюють перевірку правильності виконання задач.
Джерела:
1. Уроки геометрії. 7 клас./ С. П. Бабенко – Х.: Вид. група “Основа”, 2007.- 208 с.