ФОНЕТИКА. ОРФОЕПІЯ. ГРАФІКА. ОРФОГРАФІЯ
УРОК № 58
Тема. Узагальнення знань, умінь і навичок із фонетики, графіки, орфографії та орфоепії
Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів із фонетики, вдосконалити орфоепічні й орфографічні навички; розвивати усне й писемне мовлення; виховувати старанність у навчанні.
Обладнання: підручник, текст диктанту.
ХІД УРОКУ
I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
1. Перевірка домашнього завдання.
2.
Вправа 380.
3. Творча робота.
Завдання: скласти зв’язне висловлювання на одну із тем.
– Вимова голосних звуків і позначення їх на письмі.
– Вимова приголосних звуків і позначення їх на письмі.
– Правила вживання м’якого знака.
– Правила вживання апострофа.
– Подвоєні букви.
– Спрощення в групах приголосних.
– Написання слів іншомовного походження.
Замість цієї роботи учитель може провести роботу за питаннями підручника, с. 165.
4. Робота біля дошки.
Завдання: зробити фонетичний розбір слів розщеплюється, об’їхати,
5. Попереджувальний диктант.
Завдання: підкреслити в тексті вивчені орфограми, обгрунтувати написання.
Мова багатомільйонного українського народу належить до числа найбільш розвинених і досконалих мов світу.
Цією мовою були створені немеркнучі й величні художні цінності.
Українська мова серед інших мов відзначається особливою звучністю й мелодійністю, м’якістю й теплотою тону. Це знаходить своє найповніше виявлення в народній пісні.
Мова є канвою, на якій людина вишиває узори свого життя.
(П. Панч.)
IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підручник, с. 165, завдання 11 (письмово).