Мета: вчити учнів відповідати на запитання; розвивати зв’язне мовлення; розширювати словниковий запас; виховувати організованість, любов до школи.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Повідомлення теми та мети уроку
2. Мовні ігри
1) Гра “І читаємо, і рахуємо”.
Учитель читає слова, а учні за допомогою карток з цифрами показують, скільки звуків і букв у цьому слові.
2) Гра “Слова-загадки”.
Учитель пише на дошці першу букву, наприклад Л, і пропонує дітям відгадати, яке слово
3. Гра “Склади слова з розсипаних складів”
МИ | ВА | ТО |
МА | ЛО | КИ |
МІС | МО | КО |
4. Повторення правил сидіння за партою під час письма
5. Закріплення навичок письма вивчених букв
Письмо малих букв
6. Словникова робота
Виразно, влітку.
III. РОБОТА ЗА “ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 11)
1. Підготовка руки до письма, виконання каліграфічних вправ
Завдання 1
– Напишіть каліграфічно:
Ш ш шк школа школяр
Ми школярі-першокласники.
2. Пропедевтика української мови
Завдання 2. Робота в парах
– Пограйте в гру “Моє запитання – твоя відповідь”. Поставте одне одному запитання і дайте відповідь.
3. Виконання письмових вправ
Завдання 3
– Прочитайте слова і поміркуйте, які з цих предметів не потрібні школяреві для навчання.
– А що учень візьме до школи?
– Продовжте речення і запишіть у зошит:
Я покладу в портфель…, …, …
4. Читання й обговорення вірша Н. Кир’ян “Миколка-першокласник”
Перший раз малий Микола
Став збиратися до школи.
Олівця поклав у сумку,
Книги, ручку, зошит, гумку,
М’яч, перо, граблі, подушку,
На обід м’яку пампушку,
Двох ведмедиків, лопату,
Білочку руду хвостату,
Лук, і стріли, і рушницю,
Ще й пухкеньку паляницю,
Ще й стільця, стола, і парту,
І географічну карту,
Трактора, машинку, мило –
Вже й надворі звечоріло.
Сів Микола, дума думку:
“Чи усе поклав у сумку?”
Фізкультхвилинка
IV. ПОВТОРЕННЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Мовленнєва діяльність
Учитель вивішує на дошці сюжетні малюнки за темою “Школа”. З’ясовує з дітьми, як називають дітей, які ходять до школи, що роблять діти у школі. Діти розповідають, хто чим займається на малюнку. Складають речення і записують їх у зошит.
2. Письмо під диктовку речень
У лісі гарний кущ. Червоні ягоди лікувальні. Це шипшина.
3. Списування з друкованого шрифту
“Післябуквар” (с. 10), загадка про Буквар (№ 2).
V. ПІДСУМОК УРОКУ
– Чого навчалися на уроці?
– Яке завдання сподобалося найбільше?