Мета: удосконалювати навички письма вивчених букв; формувати гігієнічні навички письма, вміння виконувати елементарні творчі завдання; вчити списувати з рукописного і друкованого текстів; виховувати самостійність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Повторення правил сидіння за партою під час письма
Учні повторюють, як правильно сидіти під час письма, класти зошит на парту, тримати ручку в руці. Учитель пропонує дітям продемонструвати в повітрі рух пальців під час зображення овалів, прямих і вертикальних ліній.
II. ПОВІДОМЛЕННЯ
III. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ. РОБОТА В ЗОШИТІ (с. 24-25)
1. Переведення друкованої букви в рукописну
– Які друковані букви ви впізнали? Скільки їх?
– Запишіть на дошці відповідні рукописні букви.
Учні аналізують, порівнюють літери з буквами на таблиці “Пиши правильно”. Потім записують букви у зошитах.
2. Гра “Дай ім’я на букву В, З”
– Які імена можуть бути у дітей, якщо вони починаються буквами В і З? Як пишуться імена?
– Назвіть жіночі імена на [з], [з’]. (Зіна, Земфіра, Зоя, Зореслава, Зорянка)
– Назвіть чоловічі імена на [з], [з’].
– Назвіть чоловічі імена на [в], [в’]. (Віктор, Валерій)
– Назвіть жіночі імена на [в], [в’]. (Віолетта, Вероніка)
3. Письмо буквосполучень
– Буквосполучення вг, ве пишуться безвідривно.
4. Гра “Давайте посперечаємося”
Довгий – короткий.
Великий – малий.
Оленка весела, а Назар сумний.
5. Виконання завдання зі знаком питання
1) Порівняння букв В і З.
Привітались на шосе
Буква І та буква З.
Де ж вони? Ну й дивина:
З двох з’явилася – одна,
Їй дали ім’я нове:
Стала літера вже В.
2) Письмо буквосполучень.
– Доберіть слова, що містять подані буквосполучення.
6. Самодиктант
Ваза, зірка, вареник.
7. Перетворення друкованого тексту на рукописний
8. Робота над загадками
– Стало біло навкруги –
Я розтрушую сніги,
Наганяю холоди,
Води сковую в льоди.
В дружбі з дітьми я всіма.
Здогадались? Я – … (зима).
– Сіла пташка на дубку,
Завела своє “ку-ку”!
Стрепенулись їжачок,
Заєць і козулі.
Всіх збудив той голосок,
Пісенька… (зозулі).
– В лісі, в полі, навкруги –
Скрізь у мене вороги.
Часом лізу я у шкоду,
Їм капусту на городах,
Моркву, ріпу, буряки.
Відгадайте, хто такий? (Зайчик)
– Скажіть, малята, що воно за птиця?
Все життя співати в півня вчиться,
Але і досі зна вона всього
Лиш половину пісеньки його. (Зозуля)
– Без ніг біжить, без крил летить. (Вітер)
– Що таке: пливе і ллється,
Часом на камінь дереться,
Як немає – все всихає,
Звір і птаха помирає. (Вода)
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
– Які літери ми згадували на уроці?
– Яке завдання сподобалося найбільше?