ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ
Мета: підвести підсумки письмових учнівських робіт, відзначити позитивне у їх виконанні, вказати основні види помилок, допущених у письмовій роботі, проаналізувати допущені типові помилки та недоліки учнівських творчих робіт; спрямувати учнів на індивідуальне опрацювання допущених помилок, належним чином їх проінструктувавши.
Обладнання: таблиця.
Хід уроку
І. Повідомлення мети і завдань уроку.
ІІ. Загальна оцінка вчителем виконаної роботи.
ІІІ. Аналіз двох-трьох найбільш
Схема аналізу письмового переказу
1. Чи розкрито в переказі тему переказуваного тексту.
2. Чи передано головну думку переказуваного тексту.
3. Чи в правильній послідовності переказано зміст.
4. Чи не пропущено чогось, чи не додано того, чого немає в тексті.
5. Грамотність. Графічне оформлення.
ІV. Оголошення оцінок за роботу. Повернення учням зошитів.
V. Вивчення нового матеріалу.
Робота з підручником.
Опрацювання таблиці “Основні види помилок” (с. 22-23).
Учням потрібно пояснити умовні позначки, до яких вдається вчитель, перевіряючи письмову роботу.
ВИДИ ПОМИЛОК У ПИСЬМОВІЙ РОБОТІ | |
З (змістові) | Не розкрито тему переказуваного тексту. Нечітко передано головну думку тексту. Додано щось зайве. Про щось сказано недостатньо. Порушено послідовність викладу. |
Л (лексичні) | Слово вжите в невластивому йому значенні. Невиправдано повторюється слово або спільнокореневі слова. Вжите російське слово замість українського. Вжите зайве слово. |
Г (граматичні) | Ужите неправильно утворене слово. Використане перекручене або спотворене слово. Слова неправильно поєднані між собою. Неправильно побудоване речення. |
І (орфографічні) | Слово записане з порушенням правил щодо написання літер, які позначають ненаголошені голосні звуки, приголосні звуки, що уподібнюються, неправильно вжито м”який знак або апостроф і т. ін. |
V (пунктуаційні) | Неправильно розставлені розділові знаки. |
Робота з підручником. Усне виконання вправ 49, 50.
VІ. Індивідуальне опрацювання допущених помилок. (Учні, які впоралися з роботою, одержують індивідуальне завдання).
VІІ. Підбиття підсумків уроку.
VІІІ. Домашнє завдання.
Завершити письмову роботу над помилками.