Мета: закріпити навички табличного множення і ділення на б; формувати вміння використовувати вивчений матеріал під час розв’язування задач і прикладів; вдосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати рівняння; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати уважність.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Аналіз контрольної роботи
2. “Весела лічба”
– 8 спритних білченят
Гралися у лісі.
По 4 горішки
Знайшли на горісі,
Їхній тато для малят
Дав
На скільки менше горішків
Приніс для них тато,
Ніж вони самі знайшли?
Прошу вас сказати.
А скільки всього горішків
Мали білченята?
– Прийшло на іменини
Гостей аж три родини.
Із кожною родиною
По 7 дітей було.
Дорослих всіх 15.
Ще й діти… Скільки Настя
Повинна крісел ставити
Для гостей за столом?
3. Математичний диктант
– Добуток чисел 5 і 7 збільшіть на 36.
– Число 92 зменшіть на частку чисел 28 і 4.
– Частку чисел 32 і 4 збільшіть на 2.
– Перший множник 5, другий множник – частка чисел 16 і 4. Запишіть добуток.
–
Відповіді: 71; 85; 10; 20; 23 кг; на 8 кг.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ми закріпимо знання таблиці множення і ділення числа 6; навчимося використовувати знання таблиці під час розв’язування задач і прикладів.
IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1. Підготовча робота (с. 25, завдання 156)
– Замініть додавання множенням.
– З добутку складіть та обчисліть вираз із діленням на 6.
2. Робота за таблицею множення і ділення чисел на 6 (с. 25, завдання 157)
– Поясніть, як склали таблицю множення числа 6 та ділення на 6.
– Розкажіть їх з пам’яті.
3. Тренувальна вправа
– Розв’яжіть приклади з коментуванням (с. 25, завдання 158).
4. Робота над задачею (с. 26, завдання 159)
Складання короткої умови.
– Про що запитується в задачі?
– Що треба знати, щоб відповісти на питання задачі?
– Яку дію треба виконати, щоб дізнатися, скільки кущів посадила мама?
– Чому дію множення?
– Про що тепер можемо дізнатися?
– Яку дію виконаємо, щоб дізнатися, скільки кущів полуниць посадили разом мама і Марійка?
– Що будемо додавати?
– Складіть план розв’язання задачі.
– Запишіть розв’язання.
1) 6 • [ ] = [ ] (кущ.)
2) [ ] + [ ] = [ ] (кущ.)
Відповідь: усього 48 кущів полуниць посадили разом мама і Марійка.
Фізкультхвилинка
Раз – і встали.
Один – руки в боки,
Один – два підскоки.
Один – тягнем руки.
Один – туки-туки.
На п’ятку й носочок,
І руки донизу.
Й неначе коточок,
Пройшов по карнизу.
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Самостійна робота. Розв’язування рівнянь (с. 26, завдання 161)
1 варіант, – розв’язує рівняння верхнього рядка;
2 варіант – розв’язує рівняння нижнього рядка.
2. Творча робота над задачами (с. 26, завдання 160)
1) 15 + 6 • 4 = 39
2) 6 • 3 = 18
18 – 6 = 12
3. Завдання з логічним навантаженням (с. 26, завдання 162)
37 + 18 = 55
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
– Яку таблицю множення, ділення повторили на уроці?
– Ви добре працювали на уроці, багато цікавих завдань виконали. Гарно Незнайкові допомогли, а він вам за це приготував подаруночок.
Поставте дужки так, щоб рівності були правильними.
16 – 2 + 7 = 7
36 – 5 + 4 = 27
15 : 3 + 2 = 3
39 – 12 : 3 = 9
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 26, завдання 163; 164.