Урок 42
Тема. Аналіз контрольної роботи. Слова, що означають назви предметів. Складання речень. Вимова й написання слова портфель
Мета: проаналізувати результати контрольної роботи; ознайомити дітей зі словами, які означають назви предметів, їх характерними ознаками; розвивати вміння класифікувати предмети; розширити уявлення учнів про різноманітність професій.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Аналіз контрольної роботи
III. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання
– Переставте букви місцями,
Кажаб, шками, яркащі, їокжач, никажк
(Жабка, мишка, ящірка, їжачок, книжка)
– Що спільного в цих словах?
– А яке слово зайве? Чому?
IV. Повідомлення теми й мети уроку
– Сьогодні ми доведемо, що хоча, на перший погляд, це слово і відрізняється від інших, все ж таки воно зовсім не зайве.
V. Робота над значенням нового матеріалу
1. Колективна коментована робота (вправи 184, 185)
– Як ви думаєте, чим схожі всі ці слова? (Усі вони означають назви предметів.)
– А на які питання вони відповідають?
– А чому питання в них різні?
– Отже, що ви можете сказати
– Прочитайте правило на с. 87. Що було раніше вам невідомим?
– А що нам треба буде запам’ятати?
2. Робота в парах (вправа 186)
– Чим схожі слова обох стовпчиків?
– А чим відрізняються?
– На які питання відповідають слова, назви живих предметів? А інші слова, назви предметів?
VI. Закріплення та систематизація знань
1. Хвилинка чистопису
Аж ал ця суниця
– Що таке суниця?
– Які ще ягоди ви знаєте?
– Більше про ягоди ви дізнаєтеся із вправи 187.
2. Самостійна робота (вправа 187)
Перевірка – індивідуальне опитування.
– На які питання відповідають ці слова?
– До якої групи слів вони належать?
3. Фронтальна робота (вправа 188)
Додаткове завдання
– Усно виберіть із вправи слова, назви предметів і поставте до них питання.
4. Словникова робота
– Прочитайте слово в рамочці на с. 88.
– Як ви думаєте, чи можна його віднести до групи слів – назв предметів? Доведіть це.
– На що треба звернути особливу увагу в написанні слова портфель?
– Напишіть рядок цього слова, підкреслюючи літери, на які треба звернути увагу.
– Чого більше в цьому слові – звуків чи букв? Чому?
VII. Підсумок уроку
1. Бесіда
– Зверніть увагу на слова, з якими ми працювали на початку уроку. Чому слово книжка не зайве?
– А що ви дізналися сьогодні про слова – назви предметів?
2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання
VIII. Домашнє завдання
Правило на с. 87, вправа 189, повторити словникові слова.