Мета: проаналізувати допущені в контрольній роботі помилки, організувати роботу над ними; повторити і закріпити вивчений матеріал; розвивати мислення, пам’ять; виховувати акуратність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ми проведемо роботу над помилками, допущеними у контрольній роботі.
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Загальна характеристика результатів виконання контрольної роботи
2. Аналіз помилок, виконання відповідних завдань
IV. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ
1. Хвилинка каліграфії
– Запишіть множину чисел, що діляться на 7.
2. Математичний диктант
– Добуток чисел 7 і 5 зменшити на 15.
– Різницю чисел 50 і 8 зменшити у 7 разів.
– Суму чисел 56 і 7 зменшити у 7 разів.
– Частку чисел 35 і 7 збільшити на 95.
3. Розв’язування задач
1) На свято Великодня до класу прийшли гості: 18 дорослих, а дошкільнят – у 6 разів менше. Скільки всього гостей прийшло?
Учні складають план розв’язання задачі:
1) Скільки всього гостей прийшло?
2) Скільки прийшло дошкільнят?
2) Коли на одній зупинці з автобуса вийшло 15
Під час повторення умови один учень записує короткий запис. Після цього учні за допомогою вчителя складають блок-схему міркувань.
Сильніші учні, скориставшись блок-схемою, самостійно записують її розв’язання у зошити. Решта учнів разом з учителем розглядають блок-схему і визначають дії.
3) Складання і розв’язування задач за виразами.
40 – (6 + 4)
40 : 5 – 3
А) Колективне складання задач.
Б) Самостійне розв’язування задачі.
4. Порівняння виразів
5. Самостійна робота
Під час перевірки учні читають приклади і пояснюють спосіб обчислення.
6. Розв’язування кругових прикладів
Учитель звертає увагу учнів на те, яким чином виконуються обчислення.
7. Дії над іменованими числами
Учні “ланцюжком” читають вирази та обчислюють їх значення.
1 дм + 2 см
1 дм : 2
4 дм 8 см : 6
8 дм – 2 см
Фізкультхвилинка
8. Геометричний матеріал
– Накресліть два відрізки: перший завдовжки 8 см, а довжина другого становить четверту частину довжини першого.
9. Офтальмологічна пауза
10. Розв’язування логічної задачі
З 25 учнів класу 17 вивчають англійську мову, а 15 – французьку, причому кожен учень класу вивчає одну з цих мов. Скільки дітей вивчає обидві ці мови?
Розв’язання ілюструється схемою, в якій ліве коло означає дітей, що вивчають англійську мову, а праве – що вивчають французьку. У перетині кіл – діти, що вивчають обидві мови.
Схема заповнюється в процесі розв’язування задачі.
1) Скільки учнів не вивчає французьку мову (вивчає тільки англійську)?
25 – 15 = 10 (мал. а)
2) Скільки учнів не вивчає англійську мову (вивчає тільки французьку)?
25 – 17 = 8 (мал. б)
3) Скільки учнів вивчає тільки одну мову (французьку або англійську)?
10 + 8 = 18
4) Скільки учнів вивчає обидві мови?
25 – 18 = 7 (мал. в)
Відповідь: 7.
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 153, завдання 984; 985.