ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0
Урок 34. ЧИСЛА І ЦИФРИ. ОДНОЦИФРОВІ ЧИСЛА. СКЛАДАННЯ ПРИКЛАДІВ ЗА ЧИСЛОВИМИ ПРОМЕНЯМИ. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ
Мета: ознайомити учнів з поняттям “одноцифрові числа”; узагальнити поняття “число” і “цифра”; учити порівнювати числа, складати приклади за числовими променями; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Весела лічба
–
Метушаться цуценята –
Двоє білих, наче сніг,
Троє чорних. Скільки всіх?
– З яких двох чисел складається число 5? (3 + 2; 2 + 3; 4 + 1)
– – Васю, ти чому сердитий?
– Слив не можу полічити.
П’ять було, одну я з’їв.
Скільки мамі залишив?
– Як можна отримати число 4? (2 + 2; 3 + 1; 1 + 3)
2. Усна лічба. Робота з цифровим віялом
– Покажіть цифру, що позначає найменше з вивчених чисел.
– Яке число йде за числом 8; 5?
– А яке – перед числом 9; 4.
– Покажіть “сусідів” числа 2; 6; 8?
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.
РОБОТА ЗА
Завдання 1
– Скільки шапочок було у Білосніжки? Скільки шапочок вона наділа на голови гномам? Скільки шапочок у неї залишилося?
Завдання 2
– Розгляньте перший числовий промінь. Від якого числа летіло сонечко? На якому числі сіло?
– Розгляньте другий числовий промінь. Від якого числа летіло сонечко? На якому числі сіло?
– Складіть приклади за числовими променями.
– Цифри – це знаки, якими позначають числа. Цифр усього десять: 0; 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9.
Завдання 3
– Назвіть числа по порядку від 0 до 9 і від 9 до 0.
– Кожне з чисел 0; 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9 записують за допомогою однієї цифри. Ці числа називають одноцифровими.
Завдання 4
– Порівняйте числа. Прочитайте нерівності. Запишіть їх у зошит.
– Розгляньте числовий потяг. Яка цифра сіла у вагон, наступний за 9?
– Скільки всього цифр?
– Назвіть “сусідів” числа 7. Яке число наступне за числом 4? Яке передує числу 9? А числу 6?
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Самостійна робота
3 + 2 =
3 + 1 =
2 + 1 =
1 + 2 =
1 + 1 =
4 + 1 =
2. Логічні завдання
1) Гра “Знайди кожній цифрі відповідне місце” (робота з дидактичним матеріалом).
2) Геометричний матеріал.
– Що спільного у всіх трьох масок і чим вони різняться?
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
– Які числа називають одноцифровими?
– Наведіть приклади.