Урок № 43
Тема. Ділення десяткових дробів
Мета уроку. Формування вмінь і навиків ділити десятковий дріб на десятковий.
Хід уроку
І. Фронтальна перевірка домашнього завдання
ІІ. Активізація вмінь і навичок
Сьогодні 7 квітня – всесвітній день здоров’я. Чому ми повинні берегти його ще з дитячих років?
Вікторина “Як, де, чому”
Як?
1) Як поділити десятковий дріб на натуральне число?
2) Як поділити число на десятковий дріб?
3) Як поділити десятковий дріб на 10 і на 100?
Де?
1) Де застосовують
2) Де розташовані десяткові дроби на координатній прямій?
3) Де вперше застосовували десяткові дроби?
Чому?
1) Чому відповідь неправильна? 4,2 : 0 = 4,2?
2) Чому між звичайним дробом і десятковим є залежність?
3) Чому дорівнює частка? 10,5 : 10,5?
ІІІ. Розв’язання вправ
Розв’язування вправ на дошці під керівництвом учителя.
№ 1476 (на дошці вивішена таблиця з алгоритмом порядку дій)
№ 1478(план розв’язування задачі на дошці написано
1. Урожайність проса
2. Урожайність кукурудзи
3. Кількість всієї кукурудзи)
№ 1483
План розв’язування задачі на
1) Швидкість човна проти течії
2) Швидкість човна за течією
3) Час руху човна за течією
№ 1485; № 1488 – два учні виконують завдання на закритій дошці. Учні мають змогу перевірити свої відповіді.
№ 1493 – розв’язування складного завдання поетапно за вказівками вчителя.
IV. Завдання до дому
§ 3, № 1475, № 1479, № 1481.
V. Підсумок уроку
Захист свого алгоритму ділення десяткового дробу.
Вказівки та розв’язування № 1485:
1) 2,4 + 0,6 = 3(м);
2) 1,8 – 1,6 = 1,2 (м);
3) 1,2м 3м = 3,6(м);
4) 2,41,8м = 4,32(м);
5) 4,32 : 3,6 = 1,2(раз).