ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0
Урок 3. ЛІЧБА ПРЕДМЕТІВ. ОБ’ЄДНАННЯ ПРЕДМЕТІВ У ГРУПИ ЗА ПЕВНОЮ ОЗНАКОЮ. МНОЖИНА. ЕЛЕМЕНТ МНОЖИНИ
Мета: ознайомити учнів з множиною як сукупністю предметів; вчити об’єднувати предмети у групи за певною ознакою; вправляти у написанні елементів цифр; виховувати акуратність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Весела лічба
Півень злетів на тин,
А там півник ще один.
Скільки півників
Полічіть швиденько їх.
2. Лічба від 1 до 10 у прямому і зворотному порядку
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Робота з демонстраційним матеріалом
Учитель демонструє малюнки пташок: ластівка, горобець, голуб. Серед них – малюнок лисиці.
– Який предмет зайвий? Чому? Як назвати решту предметів?
2. Об’єднання предметів за призначенням. Множина
Учитель прикріплює на дошці малюнки із зображенням шкільного приладдя та малюнки із зображенням іграшок.
– Назвіть кожний предмет.
– Об’єднайте предмети у групи за призначенням.
– Скільки предметів
3. Робота за підручником (с. 8)
Завдання 1
– Що намальовано зліва? Скільки тварин? Який предмет зайвий? Чому?
– Що намальовано справа? Скільки чашок? Яка з них зайва? Чому?
Завдання 2
– Назвіть кожний предмет. Об’єднайте предмети у групи за їх призначенням. (Навчальне приладдя, предмети для занять спортом.)
– Групу предметів, об’єднаних за певною ознакою, називають множиною.
Завдання 3
– Хто намальований? Множина бджіл – рій. Елемент множини – бджола. Скільки елементів у цій множині?
Завдання 4
– Скільки елементів містить множина тюльпанів? А троянд?
– Утворіть інші множини: за кольором, за розміром. Скільки елементів містить кожна з них? Як називають множину квітів у вазі? {Букет) Скільки елементів у цій множині?
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за малюнком
Учитель демонструє малюнок, на якому зображений глечик. У ньому стоять 5 соняшників і 4 волошки.
– Скільки елементів містить множина соняшників?
– Скільки елементів містить множина волошок?
– Як називають множину квітів у вазі?
2. Робота над загадкою
– Порожні поля, мокне земля,
Дощ поливає, коли це буває? (Восени)
На дошці – 2 кошики.
– Подивіться, що принесла нам осінь у першому кошику.
2 яблучка, 1 груша, 3 сливки.
– Скільки елементів містить множина фруктів?
– Подивимося, що принесла нам осінь у другому кошику.
1 морквина, 3 картоплини, 2 цибулини.
– Скільки елементів містить множина овочів?
3. Робота в зошиті
1) Підготовка до написання цифр.
Учні малюють ялиночки, чергуючи високі і низькі.
2) Графічний диктант.
– 3 клітинки праворуч, 1 по діагоналі ліворуч вниз, 1 ліворуч, 1 по діагоналі ліворуч угору, 2 вниз, 3 праворуч, 2 вгору. (Конверт)
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
– Які множини є в нашому класі? (Множина кімнатних квітів, множина рибок в акваріумі, множина парт, множина учнів, множина вчителів, множина портфелів тощо)
– Як називається множина учнів? (Клас)