ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0
Урок 45. СКЛАДАННЯ ПРИКЛАДІВ НА ВІДНІМАННЯ ЗА МАЛЮНКАМИ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ. КРУГОВІ ПРИКЛАДИ
Мета: навчати учнів складати приклади на віднімання за малюнками, доповнювати рівності, розв’язувати кругові приклади; вправляти в каліграфічному написанні цифр; розвивати увагу, мислення; виховувати уважність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Весела лічба. Розв’язування віршованих
– Десять ялинок у школі росли,
В школу на свято одну привезли.
Скільки ялинок лишилося там?
Добре подумаєш, скажеш це сам.
– Дружно мурахи живуть
І без справи не снують.
Дві несуть травинку,
Дві несуть билинку,
Три несуть голки.
Скільки їх, скажи?
2. Усна лічба. Робота з числовим віялом
– Назвіть числа від 1 до 10.
– Назвіть числа від 2 до 6; від 8 до 1; від 3 до 9.
– Яке число під час лічби стоїть за числом 2, за числом 6, за числом 8?
– Назвіть попереднє число до числа 7; 5; 6.
3. Гра “Яке число загубилося?”. Робота із числовими віялами
1; 2;
7; 6; 4; 3; 2.
3; 4; 5; 7.
– Які два числа помінялися місцями?
2; 3; 4; 6; 5; 7.
1; 3; 2; 4; 5; 6; 7.
1; 2; 3; 5; 4; 6.
Фізкультхвилинка
III. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Робота за підручником (с. 52)
Завдання 1
– Скільки було сніговиків? Скільки сніговиків розтануло? Скільки сніговиків залишилося?
– Складіть за малюнком приклад на віднімання. Скільки летіло літаків? Скільки літаків сіло на аеродромі? Скільки залишилося летіти літаків?
– Складіть за малюнком приклад на віднімання.
Завдання 2
– Які числа потрібно вставити? Як називають ці числа? Запишіть утворені рівності у зошит.
Завдання 3
– На якій квіточці сиділа бджілка? (4 + 6)
– Чому вона перелетіла на квітку 10 – 2?
– Як далі літати бджілці? Розв’яжіть кругові приклади.
Завдання 4
– Складіть і розв’яжіть приклади від Плюса Плюсовича і Мінуса Мінусовича.
2. Самостійна робота
– Використовуючи малюнки доміно, складіть і запишіть рівності на додавання, а з них – два приклади на віднімання.
3. Каліграфічна хвилинка. Написання цифр б; 7; 8; 9. “Конкурс красунь”
Найкращу цифру відзначити короною.
4. Задачі-вірші
– Васильку, ти чому сердитий?
– Слив не можу полічити.
П’ять було, одну я з’їв.
Скільки мамі залишив? (5-1)
– Шість малят-дошкільнят
Стали струнко в один ряд.
Підійшов до них Панас:
– Скільки зараз стало нас? (6 + 1)
IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
– Ми рахували?
– Ми писали?
– Ми приклади складали?
– Що сподобалося на уроці?
– Що здалося особливо складним?