УРЗМ 7. Написання запрошення (привітання)

Тема: УРЗМ 7. Написання запрошення (привітання)

Мета: ознайомити учнів зі зразком ділового мовлення; вчити складати письмові привітання, запрошення, правильно писати адресу; закріплювати навички вживання звертань; виховувати культуру писемного мовлення.

Тип уроку: розвиток зв’язного мовлення.

Обладнання: підручник, зошит.

Перебіг уроку

І. Організаційний момент

Холодно в полі, в саду, на городі,

Осінь мандрує по нашій господі.

Тепло і затишно в класі у нас,

Доброго дня, я вітаю всіх вас.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ

ЗНАНЬ

1. Аналіз перевірної роботи

2. Гра “Зайве” слово”

– Знайдіть та викресліть “зайве” слово.

Марино, Олено, Катруся. (“Зайве” слово “Катруся”. Решта імен стоять у формі звертання.)

– Коли ми використовуємо слова у формі звертання?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні ми будемо вчитися писати запрошення, привітання своїм рідним, друзям.

Для того, щоб привітати рідних, наприклад, зі святом, не потрібно писати листа, – достатньо надіслати письмове привітання. А коли ви бажаєте відсвяткувати день народження разом із друзями, ви можете

роздати їм запрошення.

IV. РОБОТА З МОВНИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Ознайомлення зі структурою привітання

Привітання -> звертання -> вітання з подією -> побажання -> дата, підпис

2. Робота в парах

– Усно складіть привітання своїм рідним до їхнього дня народження.

3. Ознайомлення зі структурою запрошення

Запрошення -> звертання -> зміст події -> місце -> підпис

– Коли ми пишемо привітання? А коли – запрошення?

4. Робота в групах

– Усно складіть запрошення іншій групі на свято, яке відбудеться у вашій школі.

5. Словникова робота

– Як можна надіслати листа, привітання, запрошення? Що для цього потрібно знати? (Адресу того, кому надсилаєш письмове послання.)

Адреса – позначення місця проживання того, кому адресується лист.

Адресат – той, хто отримує лист.

Адресант – той, хто пише лист, запрошення, вітання.

– Запишіть каліграфічно слова: запрошення, привітання, адреса, подруга, шановна, шановний, відбудеться, звертання, день народження, приміщення.

Поставте в цих словах наголос.

6. Робота за підручником (с. 84, впр. 201)

– Розгляньте та прочитайте тексти запрошень.

– Прочитайте звертання.

– Куди запрошують? Де відбудеться? За якою адресою? Хто запрошує?

– Складіть власне запрошення.

– Розгляньте малюнок на с. 85. Що написали діти?

– Складіть власне привітання.

– Які пунктуаційні знаки ви ставитимете наприкінці речень у привітанні? Чому?

– Згадаймо їх!

Гра “Знайди відомі розділові знаки”

 УРЗМ 7. Написання запрошення (привітання)

Запам’ятайте! Запрошення та привітання є виявом уваги до людини й свідченням приязного ставлення до неї. Запрошення і привітання – це засіб підтримати добрі взаємини між людьми. Якщо людина хоче, щоб про неї пам’ятали інші, вона повинна не забувати про них.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

Читання запрошень. Редагування.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)


УРЗМ 7. Написання запрошення (привітання) - Плани-конспекти уроків по українській мові


УРЗМ 7. Написання запрошення (привітання)