ЗАДАЧІ НА ВИЗНАЧЕННЯ ВІДСТАНІ ЗА ШВИДКІСТЮ І ЧАСОМ. ЗАЛЕЖНІСТЬ ШВИДКОСТІ ВІД ЗМІНИ ЧАСУ ПРИ СТАЛІЙ ВІДСТАНІ

Мета: ознайомити учнів зі способом визначення відстані по відомим швидкості і часу; формувати вміння розв’язувати завдання на основі творчих видів роботи; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

2. Усні обчислення

Робота в групах

 ЗАДАЧІ НА ВИЗНАЧЕННЯ ВІДСТАНІ ЗА ШВИДКІСТЮ І ЧАСОМ. ЗАЛЕЖНІСТЬ ШВИДКОСТІ ВІД ЗМІНИ ЧАСУ ПРИ СТАЛІЙ ВІДСТАНІ

– Запишіть відповіді в порядку зростання – і ви прочитаєте назву риби, яка мешкає в чистих гірських річках Карпат. (Форель)

width="100%" cellspacing="0" cellpadding="0">

Ф

O

Р

Е

Л

Ь

0

33

46

66

77

122

Задача

На тисячолітній ювілей до Кощія Безсмертного прийшли його найближчі друзі. Виявилося, що ювіляр – найстарший з присутніх: Баба Яга молодша за нього на 115 років, Змій Горинич – на півтора століття, а Лісовик – удвічі. Скільки років кожному з гостей Кощія Безсмертного?

Відповідь: Бабі Язі – 885 років, Змію Гориничу – 850 років, а Лісовикові – 500 років.

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Бесіда (за

завданням 500)

– Рух лижника проілюструйте графічно.

 ЗАДАЧІ НА ВИЗНАЧЕННЯ ВІДСТАНІ ЗА ШВИДКІСТЮ І ЧАСОМ. ЗАЛЕЖНІСТЬ ШВИДКОСТІ ВІД ЗМІНИ ЧАСУ ПРИ СТАЛІЙ ВІДСТАНІ

Учитель підводить учнів до висновку: щоб знайти відстань, потрібно швидкість помножити на час.

2. Первинне закріплення нового матеріалу

Завдання 501

– Ознайомтеся зі змістом задачі. Стисло запишіть задачу за допомогою таблиці.

Рухомий об’єкт

Швидкість

Час

Відстань

Пасажирський катер

24 км/год

4 год

7

Буксир

14 км/год

7 год

?

Розв’язання учні записують у зошитах. Самоперевірка – з дошки.

1) 24 • 4 = 96 (км) – відстань, яку пройшов пасажирський катер;

2) 14 • 7 = 98 (км) – відстань, яку пройшов буксир;

3) 98 – 96 = 2 (км)

Відповідь: буксир пройшов на 2 км більше.

Завдання 502

Учні за даними таблиці самостійно “ланцюжком” складають задачі та розв’язують їх усно.

5 • 4 = 20 (км) – пройшов пішохід;

70 • 2 = 140 (км) – проїхало таксі;

120 • 3 = 360 (км) – проїхав електропотяг.

Завдання 503

– Ознайомтеся зі змістом задачі. Повторіть умову за таблицею.

Швидкість

Час

Відстань

Пішки

4 км/год

2 год

?

На автобусі

45 км/год

3 год

?

– Розв’яжіть задачу самостійно з подальшою взаємоперевіркою.

1) 4 • 2 = 8 (км) – пройшли туристи пішки;

2) 45 • 3 = 135 (км) – проїхали туристи на автобусі;

3) 135 + 8 = 143 (км) – подолали туристи за день.

4 • 2 + 45 • 3 = 143 (км)

3. Фізкультхвилинка

IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Розв’язання виразів

Завдання 504 (робота в групах, за варіантами)

1 варіант

 ЗАДАЧІ НА ВИЗНАЧЕННЯ ВІДСТАНІ ЗА ШВИДКІСТЮ І ЧАСОМ. ЗАЛЕЖНІСТЬ ШВИДКОСТІ ВІД ЗМІНИ ЧАСУ ПРИ СТАЛІЙ ВІДСТАНІ

2 варіант

 ЗАДАЧІ НА ВИЗНАЧЕННЯ ВІДСТАНІ ЗА ШВИДКІСТЮ І ЧАСОМ. ЗАЛЕЖНІСТЬ ШВИДКОСТІ ВІД ЗМІНИ ЧАСУ ПРИ СТАЛІЙ ВІДСТАНІ

2. Робота над задачами

Завдання 505

Учні відповідають на питання задачі, записуючи тільки відповіді: 64; 80; 48.

Завдання 506

Ознайомтесь з умовою задачі. Коротко запишіть задачу за допомогою таблиці.

Об’єкт, що рухається

Час

Швидкість

Відстань

Велосипедист

12 год

 ЗАДАЧІ НА ВИЗНАЧЕННЯ ВІДСТАНІ ЗА ШВИДКІСТЮ І ЧАСОМ. ЗАЛЕЖНІСТЬ ШВИДКОСТІ ВІД ЗМІНИ ЧАСУ ПРИ СТАЛІЙ ВІДСТАНІ

180 км

Мотоцикліст

20 год

?

– Проаналізуйте задачу від питання до даних.

– Що запитується в задачі?

– Чи можемо ми відповісти на питання задачі? Чому? (Ні. Невідома швидкість.)

– Що сказано про швидкість мотоцикліста? (На 36 км/год більше швидкості велосипедиста.)

– Чи можемо ми дізнатися швидкість велосипедиста? Як? (Відстань поділити на час.)

1) 180 : 12 = 15 (км/год) – швидкість велосипедиста;

2) 15 + 36 = 51 (км/год) – швидкість мотоцикліста;

3) 51 • 20 = 1020 (км) – проїде мотоцикліст.

Самоперевірка з дошки.

3. Завдання для допитливих “Банк математичних цікавинок”

Завдання 507 (колективна робота)

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Завдання 508; 509 (с. 81).

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Що нового дізналися на уроці? Чого навчилися?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ЗАДАЧІ НА ВИЗНАЧЕННЯ ВІДСТАНІ ЗА ШВИДКІСТЮ І ЧАСОМ. ЗАЛЕЖНІСТЬ ШВИДКОСТІ ВІД ЗМІНИ ЧАСУ ПРИ СТАЛІЙ ВІДСТАНІ - Плани-конспекти уроків по математиці


ЗАДАЧІ НА ВИЗНАЧЕННЯ ВІДСТАНІ ЗА ШВИДКІСТЮ І ЧАСОМ. ЗАЛЕЖНІСТЬ ШВИДКОСТІ ВІД ЗМІНИ ЧАСУ ПРИ СТАЛІЙ ВІДСТАНІ