Складання інструкції “Як зробити рамку для фотографії”

Тема: УРЗМ 5. Складання інструкції “Як зробити рамку для фотографії”

Мета: вчити учнів складати тексти-інструкції; розвивати зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас школярів; виховувати культуру писемного мовлення.

Тип уроку: розвиток зв’язного мовлення.

Обладнання: підручник, зошит.

Перебіг уроку

І. Організаційний момент

Холодно в полі, в саду, на городі,

Осінь мандрує по нашій господі.

Тепло і затишно в класі у нас,

Доброго дня, я вітаю всіх вас.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

– Які

бувають тексти?

– Пригадайте, що таке інструкція? (Інструкція – вказівка на порядок і засоби виконання певної роботи, користування приладами, інструментами).

– Доберіть синоніми до слова інструкція. (Вказівка, порада, роз’яснення).

– Навіщо потрібно вміти складати інструкцію?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми будемо складати інструкцію “Як зробити рамку для фотографії”.

IV. РОБОТА З МОВНИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Робота за підручником (с. 65, впр. 143)

– Розгляньте малюнки. Розкажіть, що зображено на кожному з них. Складіть речення.

– Складіть

текст-інструкцію про те, як виготовити рамку для фотографії, користуючись малюнками.

2. Фізкультхвилинка

3. Робота в групах

Усне складання інструкції учнями.

Цікаво зробити рамку для фотографії своїми руками. Для роботи нам знадобиться щільний картон, ножиці, лінійка, олівець, клей, фарба і пензлик, мотузка.

Почнемо з передньої частини рамки. За допомогою лінійки та олівця накреслимо прямокутник розміром трохи меншим за фотографію домашнього улюбленця. Потім акуратно виріжемо цей прямокутник ножицями. Майбутню рамочку прикрасимо орнаментом з кісточок. Передня частина готова.

Для виготовлення задньої частини рамочки візьмемо картон іншого кольору, але точно такого розміру, як і передня частина рамки. Приклеїмо задню частину до передньої, залишивши верх і частину рамки з обох боків не приклеєними.

Обережно вкладемо фотографію у рамку. Лишилося приклеїти мотузку. І наша рамка готова.

4. Самостійна робота

5. Перевірка виконаної роботи. Редагування текстів

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Які тексти ми сьогодні вчилися складати?

– Навіщо потрібно вміти складати інструкції?

Необхідно:

Щільний картон

Різак і ножиці

Шпалери

Журнал (Гламур або Упс)

Клей (бажано “Майстер”), лінійка, олівець (маркер), тонкий скотч

Вільний час.

Параметри рамки будуть залежати від розмірів фотографії, яку ви виберете.

У мене стандартне фото 15 ×-10см.

Почнемо з задньої частини рамки.

Вирізаємо з картону прямокутник розміром 22 ×-17см.

Потім беремо шпалери і обклеюємо одну сторону таким чином, щоб залишився запас на другу. Тепер нам потрібно зробити підставку.

Шматок картону перетворимо в прямокутник розміром 20 ×-4см і обклеюємо його з усіх сторін шпалерами.

Підставка готова. Залишилося приклеїти її до задньої частини рамки.

Вирізаємо з шпалер прямокутник 20 × -15 см і проводимо на їх білій стороні діагоналі. Далі слід зробити надріз по центру довжиною в 4 см. У нього просовуємо підставку і все разом промазуємо клеєм, після чого ретельно склеюємо Задня частина повністю готова.

Кладемо її під прес. Приступаємо до фасаду рамки.

Вирізаємо прямокутник, взявши за основу розміри зазначені на фото, після чого позбавляємося від заштрихованої області. Зі шпалер вирізаємо прямокутник розміром 24 ×-21см, прикладаємо до нього передню частину так, щоб відступ від усіх сторін був однаковий, уважно прокреслює центр і діагоналі. Заштриховану частина вирізаємо, а її діагоналі прорізаємо до самих кутів. Перш, ніж завершити виготовлення рамки, необхідно ретельно скріпити клеєм внутрішні кути. Тепер можна обклеїти всі сторони рамки.

Передня частина готова. Після того, як всі елементи будуть зроблені, приклеюємо їх до передньої частини рамки будь-яким візерунком.

Далі залишається тільки лише приклеїти фасад нашої рамки до задньої її частини.

Клеєм промазуєте лише 2 паралельні сторони, що володіють більшою довжиною.

Ця умова необхідно виконати, інакше вставити фото буде проблематично. На завершення кладемо рамку під прес, і наступного дня милуємося результатом своєї працi.

Як зробити рамку для картин?

Вам знадобиться

Матеріал для рамки

Розмічальний мнструмент

Ножівка зі стуслом

Клей

Степлер

Щільний картон або тонка фанера

Інструкція

. 1

Дитячі малюнки, пам’ятні фотографії, картини радують око. . . Так багато приємних образів, якими хочеться прикрасити будинок або вручити, як подарунок. Але щоб образ був повним, картину або фотографію слід обрамити. І найкращий варіант – зробити рамку своїми руками, керуючись фантазією і почуттям прекрасного. .

. 2

Для початку варто визначитися з матеріалом, з якого буде зроблена рамка для картини. На сьогоднішній день існує великий вибір всіляких матеріалів, придатних для виготовлення різних елементів декору, зокрема, рамки для картин. Можливе використання, як дерев’яних рейок, так і пластикових плінтусів. Варто звернути увагу на склеювання матеріалу і підібрати відповідний клейовий склад. Найбільш поширеною парою матеріал-клей при виготовленні рамки для картин своїми руками є дерево – ПВА.

. 3

Після того, як обраний матеріал, слід приступити до розмітки деталей майбутньої рамки. Варто зауважити, що кількість деталей і кут їх майбутнього з’єднання залежить від фантазії автора, будь то класична чотирикутна або яка-небудь інша багатокутна саморобна рамка. Після виконання розмітки деталі встановлюються в стусло і розпилюються за допомогою ножівки з дрібним зубом. Утворені кути ретельно шліфуються шкуркою. По завершенню шліфування деталей можна приступити до складання рамки.

. 4

Для з’єднання елементів рамки знадобитися клей. Збірку слід проводити на твердій поверхні. Промазавши два з’єднуються кута клеєм, щільно притискають їх один до одного, поки клей схопиться. Таким чином, склеюються всі кути рамки. Після склеювання всіх деталей рамку слід перевернути лицьовою стороною вниз. Потім, за допомогою меблевого степлера прикріплюються чотири куточки з щільного картону або тонкої фанери для отримання більш міцною і жорсткої конструкції.

. 5

Останнім етапом є установка на рамку кріплення: петлі – у разі, якщо рамка буде висіти на стіні або який-небудь іншої вертикальної площини, і ніжки-опори – якщо необхідно встановити рамку на горизонтальну площину ( стіл, поличка і т. п.). Готову рамку можна покрити фарбою, морилкою, лаком, вибравши один склад або комбінуючи шари покриття. Також, щоб зробити рамку оригінальною і неповторною можна оформити її всілякими елементами різних декоративно-прикладних мистецтв.

. 6

Крім того, для більш вільного підбору розмірів рамок під розмір картин і фотографій можливе використання паспарту. Завдяки багатству кольорів паспарту може посилювати різні тони зображення, надаючи відчуття повітря загальному ансамблю. Варто відзначити, що красиво і гармонійно виглядають зображення в рамках, рельєф яких повторює або нагадує вигини і лінії самої композиції.

. 7

Вирішуючи, як зробити рамку для картини своїми руками, важливо пам’ятати про декілька речей. По-перше, рамка повинна гармонійно доповнювати фотографію або картину, створюючи особливий і неповторний стиль. По-друге, гармонійно вписуватися в інтер’єр, як за колірною гамою, так і по загальній стилістиці.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)


Складання інструкції “Як зробити рамку для фотографії” - Плани-конспекти уроків по українській мові


Складання інструкції “Як зробити рамку для фотографії”